Washington na hraně vyřazení, Chicago ještě žije. Voráček jediným střelcem

Tomáš Rambousek
17.8. 2020 6:52
NHL

Hokejisté Washingtonu Capitals padli i ve třetím zápase série s New Yorkem Islanders a už jen jedna prohra je dělí od vyřazení. Nedělní duel rozhodl v prodloužení gólem na 2:1 Mathew Barzal.

Islanders opět dokázali ubránit snajpra Alexandra Ovečkina, kterému dovolili jen jedinkrát vystřelit na bránu. Washington skóroval jednou díky Kuzněcovovi, a to navíc v přesilovce.

Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do konce třetí třetiny, rozhodnutí pak zařídil v páté minutě nastaveného času Barzal.

V sestavě Washingtonu tentokrát absentoval obránce Michal Kempný, celý zápas odehráli Radku Gudas a Jakub Vrána. Právě Vrána však v nastavení nedokázal proměnit sólový nájezd a vzápětí Barzal jeho zaváhání potrestal.

Druhý zápas večera mezi Calgary a Dallasem dopadl vítězně pro Stars. Za vítězstvím táhl svůj tým zejména Joe Pavelski, který stihl během zápasu hattrick a navíc jen 12 sekund před koncem třetí třetiny stihl vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Rozhodující trefu zařídil dvě minuty před koncem prvního nastavení Johan Klingberg.

Na pokraji vyražení bylo Chicago, to ale zvládlo klíčový čtvrtý duel proti Vegas. Blackhawks šlo ještě v první třetině do vedení 2:0, nicméně na jejich druhou trefu dokázal za osmnáct sekund zareagovat obránce Shea Theodore. Stav 2:1 však vydržel až do samotného konce zápasu, ve kterém na konečných 3:1 zvýšil střelou do prázdné branky DeBrincat a odvrátil konec v sérii.

Hrdinou duelu mezi Montrealem a Philadelphií se stal Jakub Voráček. Český hokejista byl totiž jediným střelcem utkání a jeho Flyers díky němu vyhráli 1:0. V sérii pak Philadelphie vede 2:1 na zápasy.

NHL, play-off 1 kolo:
New York Islanders – Washington Capitals 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky:15. Lee, 65. Barzal – 26. Kuzněcov. Stav série: 3:0.

Calgary Flames - Dallas Stars 4:5pp (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 22. Gaudreau, 24. a 35. S. Bennett, 44. Rieder – 19., 24. a 60. Pavelski, 40. Gurjanov, 77. J. Klingberg. Stav série: 2:2.

Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky:
5. Caggiula, 14. Highmore, 60. DeBrincat - 14. Theodore. Stav série: 1:3

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky:
6. Voráček. Stav série 1:2

Vancouver Canucks - St.Louis Blues 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 22. J.T. Miller, 39. Pettersson - 29. Faulk, 39. Perron, 76. Schenn. Stav série 2:1.