přestoupil

Ottawa slibovala, ale Chlapík nehrál. Těší se do Finska a stále sní o NHL

Filip Chlapík
Zdroj: Profimedia
Filip Chlapík
Jiří Průša
Jiří Průša
2.3. 2021 13:09
Téma:

Český hokejista Filip Chlapík minulý týden rozvázal svůj kontrakt s Ottawou Senators v NHL a v úterý přestoupil do finského Lahti. Chlapík se na hokej ve Finsku těší, ale jeho cílem stále zůstává NHL.

Chlapík bojoval o své místo v Ottawě, ale letos dostal šanci jen v jednom zápase. Podle jeho zastupující agentury Sport Invest Senators českému útočníkovi slibovali stabilní místo v NHL, jenže to se nestalo, a tak se 23letý hokejista vrátil do Evropy. Pro agenturu Sport Invest se hokejista vyjádřil v rámci rozhovoru. 

 

Z Ottawy se přesouváte do Lahti Pelicans. Jak tuto změnu vnímáte?

Pozitivně. Když jsme řešili odchod z Ottawy, jediné otevřené ligy byly ve Švýcarsku a Finsku. Ve Finsku momentálně zbývá zhruba 20 zápasů do konce sezony, což moje rozhodování usnadnilo. Navíc Lahti o mě hodně stálo, i kvůli jejich zájmu jsem se takto rozhodl.

 

Proč došlo k rozvázání smlouvy s Ottawou?

Důvodů bylo více. Všechny zápasy jsem odehrál ve čtvrté lajně, měl jsem šest, sedm minut za zápas. Každého hokejistu, který moc nehraje, to zkrátka přestane bavit. Proto jsem chtěl odejít, abych mohl začít jinde a dostal do hokeje novou chuť. Chci zkrátka zase zažívat ten pocit, jaký jsem měl z hokeje jako malý kluk. Původně jsem chtěl odejít už před sezonou a zkusit jiné možnosti, ale Ottawa mi slíbila něco, co se následně nestalo.

 

Už jste stihl mluvit s někým v Lahti o Vaší nadcházející roli?
Ze strany kouče i generálního manažera jsem cítil velký zájem. Hned mi volali a říkali, že roli dostanu velkou a bude to na mně stát, ale samozřejmě čas na ledě si musím vybojovat. Nedostanu ho jen proto, že jsem hrál v NHL.Lahti je sedmé v tabulce, zatím tak drží příčky pro předkolo play off. Je jejich cílem se Vámi posílit a zabojovat o horní šestku s jistotou play off?

Určitě. Momentálně je tabulka velmi vyrovnaná, na čtvrté místo se ztrácí jen čtyři body. Osobně jsem nehrál play off už čtyři roky, tudíž i já mám obrovskou motivaci, abychom se tam dostali a zahráli si i tyto velké zápasy.

 

V médiích se spekulovalo o tom, že byste mohl jít i do Sparty, kde jste hrál už na podzim. Bylo to reálné?

Nebylo. Sparta má v mém srdci velké místo, ale přestupové období skončilo na začátku února, takže jsem si mohl vybírat mezi Švýcarskem a Finskem. Zvolil jsem Finsko. Mám tu hodně kamarádů, co tu hrají, bavil jsem se s pár klukama, kteří mi to doporučili. Už se na to moc těším.

Jste stále ještě mladý hráč. Zůstává pro Vás NHL coby cíl pro další sezony?

Už delší dobu jsem čekal na to, že bych mohl být vyměněný do jiného klubu. Mohl jsem čekat ještě měsíc do konce přestupového období v NHL, ale rozhodl jsem se odejít zpátky do Evropy. Teď záleží na tom, co se stane. V hlavě mám především to, abych si hokej zase užíval, hrál dobře a nabral zpět sebevědomí. Když půjde vše dobře a vyskytne se něco, co mi bude dávat smysl, určitě to nevylučuji. NHL je nadále snem každého hokejisty.

Chlapíkovi to v NHL zatím nevyšlo, ale jiný český útočník Martin Nečas prožil povedený večer:

Související témata:
Sport Invest TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program