dagestánský bojovník

Otec mě poznává, ale mluvit nemůže, popsal Chabib návštěvy v nemocnici

Chabib Nurmagomedov se svým otcem
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 6. 2020
Téma:
UFC

Chabib Nurmagomedov promluvil o aktuálním stavu otce, kterého po probuzení z kómatu pravidelně navštěvuje v nemocnici. Abdulmanap zůstává v kritickém stavu, ale syna poznává a gesty s ním komunikuje.

Otec a trenér Abudlmanap Nurmagomedov v dubnu prodělal následkem koronaviru těžký zápal plic. Následně podstoupil operaci srdce a upadl do kómatu. Devátého června se z umělého spánku probudil, avšak stále zůstává připojený na přístroje, kvůli kterým nemůže mluvit.

 

 

„Jeho stav je kritický a vyžaduje intenzivní péči. Koronavirus překonal, ale nemoc poznamenala jeho ledviny a srdce. Teď, když je ten virus pryč, navštěvuji ho každý den na hodinu a půl. Kvůli přístrojům nemůže mluvit, ale gesty naznačil, že mě poznává,“ řekl Chabib pro RT Sport.

Sedmapadesátiletý Abdulmanap Nurmagomedov leží ve vojenské nemocnici v Moskvě, kde se mu dostává té nejlepší péče. Chabib věří v jeho plné zotavení, ale vše potřebuje čas.

 

Ačkoli se dagestánský Orel ocitl v těžké životní situaci, na zápasení nezapomněl. Pravidelně trénuje, neboť tak by to prý chtěl jeho otec, který ho jako trenér doprovází po celou kariéru.

 

„Otec by byl naštvaný, kdybych kvůli němu zmeškal trénink. Proto se připravuji každý den. Trénink mi pomáhá ulevit si od stresu a všeho kolem. Na podzim se vrátím a obhájím svůj titul,“ pokračoval šampion.

Chabib byl měl v září na UFC 253 čelit prozatímnímu šampionovi Justinu Gaethjemu (22-2), který ho v květnu nahradil v duelu s Tony Fergusonem (25-4). Bude to přesně rok, co se dagestánský Orel vrátí do klece. V září 2019 obhájil titul lehké váhy proti Dustinu Poirierovi (25-6-1NC).


Naopak Poirier se do klece vrátí už tento víkend. Na UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker ho vyzve sedmička lehké váhy Dan Hooker (20-8).


Nenechte si ujít UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker:
Nadcházející UFC galavečer sledujte už v neděli 28. června živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program