tragická zpráva

Otec Chabiba zemřel! Abdulmanap Nurmagomedov podlehl koronaviru

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:
UFC

Nejhorší scénář se naplnil! Otec a trenér neporaženého UFC šampiona Abdulmanap Nurmagomedov podlehl následkům onemocnění COVID-19 a po dvou měsících v nemocnici zemřel ve věku 57 let. O smutné zprávě v pátek 3. července informoval ruský server RT.com.

 

Abdulmanap Nurmagomedov byl hospitalizován na konci dubna po vážném zápalu plic. Následkem onemocnění musel podstoupit operaci srdce a situaci navíc komplikoval koronavirus v jeho těle. Během pobytu ve vojenské nemocnici v Moskvě byl dvakrát uložen do umělého spánku.Ještě v průběhu června byl ve stabilizovaném, avšak stále kritickém stavu. Bohužel nakonec muž, díky kterému se Chabib Nurmagomedov stal světovou jedničkou ve světě UFC, svůj poslední boj prohrál.


  

Na žíněnce sám vybojoval mnoho úspěchů při zápasech v judu a sambu. A byl to právě Abdulmanap, který část rodinného domu přestavil na tělocvičnu, kde Chabib poprvé okusil krásu bojových sportů.


Jako trenér vychoval i mnoho dalších zápasníků a za svou práci si vysloužil čestné vyznamenání „Váženého ruského trenéra“ a neoficiální titul „Otec dagestánského MMA.“


Svého syna naposledy doprovázel na obhajobu v Abú Zabí, kde se Chabib postavil Dustinu Poirierovi. Bohužel na příští zápas s Justinem Gaethjem na UFC 253 syna již nepřipraví.Dagestánský Orel se ke zprávě zatím sám nevyjádřil. Již dříve řekl, že trénuje i za otcovy nepřítomnosti, neboť mu trénink pomáhá zapomenout na tíživou situaci. Snad mu přinese úlevu i po tragické ztrátě.
 

„Otec by byl naštvaný, kdybych kvůli němu zmeškal trénink. Proto se připravuji každý den. Trénink mi pomáhá ulevit si od stresu a všeho kolem. Na podzim se vrátím a obhájím svůj titul,“ řekl dříve Chabib.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program