Fotbal Serie C

Ostuda v profesionální italské lize: Tým hrál v osmi, dostal 0:20!

debakl
Zdroj: Twitter/Lorenzo Buconi ‏

O zápase v italské Serii C mezi Cuneo a Pro Piacenza se bude ještě dlouho mluvit. Proč? Po prvním poločase to totiž bylo už 16:0 pro první zmíněný celek. Ten druhý totiž nastoupil do utkání v pouze osmi juniorech. Jeden navíc přijel ještě se zpožděním.

Byla to opravdu komedie. Něco takového na profesionální úrovni je totiž vážně neobvyklé. Ale ono to má vysvětlení. Pro Piacenza, tedy poslední tým Serie C, má od začátku ročníku velké finanční potíže. Kvůli nim mu byly poslední tři zápasy kontumovány, jelikož jeho hráči odmítli nastoupit – nedostávali plat.

Svaz však zahrozil tím, že jestli se bude situace opakovat, tedy jestli Pro Piacenza další zápas neodehraje, bude z ligy vyloučena. A tak vedení povolalo hráče, kterým všem bylo do 20 let. I tak jich na hřiště Cunea přijelo jen osm a k tomu ještě jeden z nich pozdě.

Na hřišti to podle toho vypadalo, přitom Cuneo je až jedenáctým týmem z dvaceti. Po poločase domácí vedli 16:0 a nakonec vyhráli 20:0. Nejpilnější střelec, kterým byl útočník Hicham Kanis, zaznamenal dva hattricky. Jeho spoluhráč Edoardo Defendi se trefil pětkrát.