Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 2. 2019
To se nedělá Neférové chování

Ostuda české tenistky! Zapírala, poté se soupeřkám vysmála

Renata Voráčová
Zdroj: Profimedia

Tenis, sport gentlemanů? V žádném případě. Na kurtech jde často vidět úmyslná rána do těla, nebo vulgární chování vůči soupeřům. Teď se do skupiny nenáviděných tenistů zařadila i Češka Renata Voráčová.

Že ji neznáte? Není se čemu divit. Ve 35 letech jí patří až 478. příčka ve dvouhrách, Voráčová se ale zaměřuje na čtyřhru, ve které jí patří 84. pozice a vyhrála už deset turnajů.


Na turnaji v Budapešti se ale zviditelnila natolik, že o ní neví už jen její soupeřky, ale také tenisová veřejnost. Bohužel za to nemůže její skvělý výkon na hřišti. Se Španělkou Garciovou nastoupila v prvním kole proti dvojici Honová- Rodionovová a uřízla si pořádnou ostudu.


Utkání došlo až do třetího setu, takzvaného match tiebreku, ve kterém se hraje na deset vítězných míčků. Voráčová s Garciovou vedly 1:0 a v tu chvíli přišel klíčový okamžik, na který se jen tak nezapomene.


Voráčová trefila míček rámem rakety, od kterého se odrazil do hlavy a zpátky za síť. „Dva nula,“ zahlásil umpirový rozhodčí a malér byl na světě. Voráčová se otočila zády k síti a s úsměvem se vracela za svou parťačkou, se kterou se celé situaci smály.

 

 


„Řekni, jak to bylo!“ pokřikovaly soupeřky na Voráčovou a nevěřily vlastním očím. Až po chvíli obě pochopily, že se česká tenistka opravdu nepřizná. Australskou dvojici tento nesportovní moment natolik vykolejil, že prohrávaly 5:0 dříve, než si to vůbec dokázaly uvědomit.


Voráčová s Garciovou nakonec vyhrály 10:3. Jejich soupeřky jim to ale vůbec nepřály. U sítě si s nimi dokonce odmítly potřást rukou a poděkovaly pouze rozhodčímu. A ještě chvíli poté na sebe pokřikovaly.


„Doufám, že dneska půjde do postele s dobrými pocity ze sebe sama a z dnešního férového vítězství,“ napsala frustrovaná Rodionovová krátce po zápase na facebook. „Tahle holka je vynikající hlavičkářka. Jestli si myslíte, že se ke »gólu« přiznala, tak jste vedle. Otočila se a s partnerkou se tomu všemu chechtaly,“ dodala Australanka.

hp TN.cz