Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.5. 2018 18:59
peníze pěkná polízanice

Ostuda a křivda, láteří Ledecký! Svaz chce peníze z reklam Ester

Janek Ledecký a Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Janek Ledecký a Ester Ledecká

V lyžařském prostředí začíná doutnat nemilý spor. Jde o Ester Ledeckou a peníze. Český lyžařský svaz si nárokuje skoro třetinu reklamních ploch. A to přesto, že dvojnásobná olympijská vítězka ještě neviděla nic ze slibovaných odměn.

O rozporech informoval jako první ve své reportáži Deník Sport. Alpský úsek žádá finanční kompenzaci za odstoupení dvou ploch na kombinéze, každá z nich má obsah padesáti centimetrů čtverečních, jde o víc než třetinu využitelné marketingové plochy.


„Ester v minulosti dostávala podporu. Samozřejmě jí nepokryjeme fungování celého týmu, můžeme se bavit o dvaceti procentech,“
tvrdí šéf úseku Ladislav Forejtek.


Ví ale moc dobře, že jednání budou choulostivá. Vždyť Ledeckou podporoval odmala její otec Janek, který vyčíslil investici do dcery na 12 milionů korun.


„Naše záchrana je reprezentační smlouva. Všichni reprezentanti ji musí mít. Jsme povinni se starat o fungování úseku. Věřím, že se dohodneme,“ věří Forejtek.


Narazil ale na rozezleného Janka Ledeckého. Ten prozradil, že od svazu nepřišla ještě ani slibovaná odměna za medaile ve výši 4,7 milionu korun.


„Zatím nikdo nedostal ani korunu, ani realizační tým, ani Ester,“ tvrdí Ledecký. „Je opravdu úplně neuvěřitelné, že v takové situaci svaz přišel s požadavkem, že by Ester měla platit peníze svazu. Vrátili jsme se sakumprásk šest let zpátky do momentu, kdy Ester jezdila žákovskou kategorii a všechno jsme si platili sami. Je to ostuda, hanba a křivda,“ láteří Ledecký.

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:35 17:00

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

   17:35

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   17:50

   RunTour – České Budějovice

   18:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

 • Nova Sport 2

  • 16:25 16:55

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

Celý Program