Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 16:23
výzva bude vyprodáno

Hokejové derby v Ostravě: holky jdou do jedné šatny s klukama

Derby univerzit v Ostravě
Zdroj: facebook.com
Derby univerzit v Ostravě

Vyprodaný stadion, emoce, hecování. Studentská Ostrava zase ožije hokejem. Tradice univerzitních klání je dávno zaběhnutá v zámoří a nyní ožívá i v České republice. Brno dokázalo vyprodat zimní stadion Komety, teď se na podobnou akci těší Ostrava.

I další ročník hokejového derby univerzit proti sobě znovu postaví dva odvěké rivaly Ostravy. Na jedné straně VŠB-TUO, na té druhé pak Ostravskou univerzitu. Po minulých dvou ročnících je stav nerozhodný 1:1, a tak ten tým, který letos vyhraje, půjde do pomyslného vedení. Rozhodnou letos o výsledku i hokejistky? Ve středu 23. března bude jasno. Zápas začne v 18 hodin.
 

Poslední přípravy vrcholí na třetí ročník Ostravského hokejového derby, které se, stejně jako minulé dva roky, odehraje i tentokrát na porubském zimním stadionu. Dvě rozdílné univerzity. Dva týmy. Dva rektoři. Ale pouze jedno město a jeden vítěz. Kdo jim bude tentokrát?
 

5. března roku 2014, když se odehrálo historicky první derby univerzit v Ostravě, stala se Ostravská univerzita pomyslným pánem Ostravy. Minimálně co hokeje se týče. Po jednoznačném vítězství 5:2 o tom nebylo pochyb. O rok později už ale dominovali hráči VŠB-TUO, kteří obdobným výsledkem – 6:3 porazili svého loňského rivala. Letos ale utkání startuje od začátku. Časem 00:00 a za stavu 0:0. Obě skvadry tak mají stejně daleko jak k úspěchu jako k neúspěchu.
 

A co samotná soupiska? Na straně VŠB-TUO budou i dva extraligoví borci z týmu HC VÍTKOVICE STEEL, a sice Petr Kolouch s Lukášem Kovářem. Ostravská univerzita se v minulosti mohla spolehnout na služby jejich spoluhráče Petra Strapáče, ten již ale dostudoval, a tak se univerzitního derby může zúčastnit pouze jako fanoušek.


Každý z obou týmů bude mít ve svých řadách i po jedné hráčce z ženské hokejové extraligy. Kateřina Kaplanová a Magdaléna Walicová jsou spoluhráčky z Karviné, ve středu ale stanou tváří tvář proti sobě. A dle slov jednoho z pořadatelů, florbalisty z 1. SC Vítkovice Oxdog Lukáše Řezinany, hráčky nebudou mít vlastní šatnu, a tak to bude zpestření nejen pro diváky, ale i pro samotné zúčastněné.

TN.cz