Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Těžké přiznání

Ostra zpověd fotbalové legendy: Z alkoholismu ji dostal Beckham

Paul Scholes
Zdroj: Profimedia

Tušili to všichni, nikdy o tom pořádně ale nepromluvil. Legenda Manchesteru United Paul Scholes nedávno přiznal, že měl v začátku kariéry pořádný problém s alkoholem a zachránili ho spoluhráči.

Za United odehrál 499 utkání, ve kterých vstřelil 102 gólů, ale všechno mohlo být úplně jinak, nebýt spoluhráčů, kteří si zahráli na záchranáře. „Uvědomil jsem si, že piju ve čtvrtek, pátek, sobotu, neděli a někdy dokonce i v pondělí,“ prozradil Paul Scholes pro televizní stanici ESPN.


„Stávalo se mi také to, že jsem pil noc před zápasem. Byl jsem v partě lidí, kteří pili i v autobuse cestou na zápas i z něj,“ přiznal svou opravdu špatnou životosprávu šestašedesátinásobný anglický reprezentant.


„Když jsem dostal poprvé pozvánku do reprezentace, řekl jsem si, že to musí skončit a potřebuji se z toho prostředí dostat pryč,“ popsal zlomový okamžik v jeho životě Scholes.


„Pil jsem, měl jsem nadváhu. Musel jsem se starat o své zdraví. Nebylo to dobré prostředí pro fotbalistu,“ ví moc dobře čtyřiačtyřicetiletý fotbalista. A nejvíc mu v tuto klíčovou dobu pomohli spoluhráči.


Začal se kamarádit s Davidem Beckhamem, bratry Nevillovými a s Nickym Buttem. A kamarádství s některými z nich trvají dodnes. S Nevillovými, Buttem a Ryanem Giggsem dnes dokonce spoluvlastní klub Salford City.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program