Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

spoluhráči kauza syn legendy

Ostrá výměna: Otec Klíma pálí do Růžičky! Jak to bylo s Kevinem?

Petr Klíma a Vladimír Růžička
Zdroj: Profimedia
Petr Klíma a Vladimír Růžička

Kauza Kevina Klímy rozčeřila poklidnou hladinu na severočeské hokejové scéně. Trenér chomutovských Pirátů Vladimír Růžička se nechal slyšet, že syn hokejové legendy beze slov zmizel, ač měl ještě s extraligovým týmem trénovat. Jenže vzápětí dostal odpověď od samotného Petra Klímy.

Chomutovští Piráti bojují o záchranu a hledají posily. Jednou z nich byl i Kevin Klíma, který si letos zkusil i prestižní AHL, ale nakonec se vrátil domů na sever Čech.


„Kevin měl být u nás na zkoušce do 7. ledna a byli jsme domluvení, že si před koncem zkoušky řekneme, jak to bude dál. Nenapadlo by mě, že nepřijde na první trénink po Novém roce,“ vysvětluje hlavní trenér a sportovní manažer Vladimír Růžička. „Chci hrát s hráči, kteří v Chomutově chtějí být. Nemá smysl přemlouvat někoho, kdo se bez jediného slova sbalí a odejde,“ doplnil.

Kevin Klíma
Zdroj: Profimedia

Jen co se ale o těchto slovech dozvěděl Petr Klíma, dnes trenér prvoligové Kadaně, přišel s ráznou odpovědí, kterou uveřejnil na stránkách Trhačů Kadaň: „Z našeho hlediska se Kevin Klíma nijak neprovinil, protože je pod smlouvou v Kadani. Organizace Trhačů si ho ve včerejších odpoledních hodinách povolala zpět do svého kádru. Několikrát jsem se v odpoledních hodinách pokoušel dovolat Vladimíru Růžičkovi, ten hovory nepřijímal. Kevin se již k týmu připojil a připravuje se na víkendový dvojzápas.“


Pikantní na celé situaci je, že Klíma s Růžičkou jsou bývalí spoluhráči z Litvínova a dokonce spolu slavili i titul mistrů světa v roce 1985.


Kevin stihl v Chomutově odehrát sedm zápasů, ve kterých zaznamenal jeden gól a stejný počet přihrávek. Před odchodem do Chomutova stihl za Kadaň odehrát čtyři zápasy, ve kterých dvakrát skóroval a jednou se u gólu zapsal jako asistent.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program