spoluhráči kauza syn legendy

Ostrá výměna: Otec Klíma pálí do Růžičky! Jak to bylo s Kevinem?

Petr Klíma a Vladimír Růžička
Zdroj: Profimedia
Petr Klíma a Vladimír Růžička
Téma:

Kauza Kevina Klímy rozčeřila poklidnou hladinu na severočeské hokejové scéně. Trenér chomutovských Pirátů Vladimír Růžička se nechal slyšet, že syn hokejové legendy beze slov zmizel, ač měl ještě s extraligovým týmem trénovat. Jenže vzápětí dostal odpověď od samotného Petra Klímy.

Chomutovští Piráti bojují o záchranu a hledají posily. Jednou z nich byl i Kevin Klíma, který si letos zkusil i prestižní AHL, ale nakonec se vrátil domů na sever Čech.


„Kevin měl být u nás na zkoušce do 7. ledna a byli jsme domluvení, že si před koncem zkoušky řekneme, jak to bude dál. Nenapadlo by mě, že nepřijde na první trénink po Novém roce,“ vysvětluje hlavní trenér a sportovní manažer Vladimír Růžička. „Chci hrát s hráči, kteří v Chomutově chtějí být. Nemá smysl přemlouvat někoho, kdo se bez jediného slova sbalí a odejde,“ doplnil.


Jen co se ale o těchto slovech dozvěděl Petr Klíma, dnes trenér prvoligové Kadaně, přišel s ráznou odpovědí, kterou uveřejnil na stránkách Trhačů Kadaň: „Z našeho hlediska se Kevin Klíma nijak neprovinil, protože je pod smlouvou v Kadani. Organizace Trhačů si ho ve včerejších odpoledních hodinách povolala zpět do svého kádru. Několikrát jsem se v odpoledních hodinách pokoušel dovolat Vladimíru Růžičkovi, ten hovory nepřijímal. Kevin se již k týmu připojil a připravuje se na víkendový dvojzápas.“


Pikantní na celé situaci je, že Klíma s Růžičkou jsou bývalí spoluhráči z Litvínova a dokonce spolu slavili i titul mistrů světa v roce 1985.


Kevin stihl v Chomutově odehrát sedm zápasů, ve kterých zaznamenal jeden gól a stejný počet přihrávek. Před odchodem do Chomutova stihl za Kadaň odehrát čtyři zápasy, ve kterých dvakrát skóroval a jednou se u gólu zapsal jako asistent.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   11:00 12:30
   12:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

Celý program