Silná slova

Ostrá kritika Petry Vlhové: Lepší už nebude, nemá na to, tvrdí její kouč

Lyžařka Petra Vlhová
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
25.3. 2021 10:15

Mohl by si s užívat zisk velkého glóbu za celkové hodnocení Světového poháru, místo toho se však italský kouč Livio Magoni pořádně pustil do své svěřenkyně lyžařky Petry Vlhové. Podle něj totiž u Slovenky nevidí cestu ke zlepšení a ve hře tak je jeho odchod.

Livio Magoni je známý perfekcionista a přísný kouč. Po úspěchu Petry Vlhové, která získala pro Slovensko poprvé v historii křišťálový glóbus, se ale taková kritika nečekala.

„Vlhová uspěla proti velkým hvězdám. Do lyžařských diamantů, jako jsou Bassinová, Brignoneová či Goggiaová, má ale pořád daleko," tvrdí trenér, který Vlhovou porovnával s italskými soupeřkami pro list Corriere della Sera.

 

Následně se Magoni opřel tvrdě do své svěřenkyně Petry Vlhové, kterou porovnával i se svoji dřívější klientkou Tinou Mazeovou.


„Nebude lepší, nemá to v DNA. Ve skutečnosti se může jen zhoršit. Pokud nebudu pokračovat, bude to ten hlavní důvod. Mazeová byla divoké zvíře, to je Petra také. Ale Tina pochopila, co potřebuje k tomu, aby se stala opravdovou osobností. Dokázala se přizpůsobit, Petra ne,
" nebral si kouč servítky a zároveň naznačil, že v týmu u Petry Vlhové pravděpodobně skončí, ačkoliv má smlouvu i do olympijské sezony.
 

U slovenské lyžařky sice ocenil úspěch, kterého dosáhla, když dokázala vyhrát velký křišťálový glóbus v celkovém hodnocení Světového poháru. Zároveň ale naznačil, že za jeho případným odchodem může stát i vedení okolo Vlhové.

„Těch chyb je tam hodně, ze strany rodiny i manažera. Správné slovo, a myslím to bez urážky, které vše vystihuje, je nevědomost. A s tím nic neuděláte," dodal italský kouč Livio Magoni.
 

Reakce Petry Vlhové po zisku velkého glóbu:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   19:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

Celý program