Nebral si servítky

Tvrdík ostře zkritizoval Dušana Svobodu. Pak zveřejnil i plán Slavie

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: profimedia.cz
Jaroslav Tvrdík
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 9. 5. 2020
Téma:

Nebral si servítky. Šéf Slavie Praha Jaroslav Tvrdík se v rozhovoru pro lidovky.cz pustil do vedení LFA v čele s Dušanem Svobodou, zároveň zdůraznil, že nebýt vlivu Plzně a Sparty, fotbalová liga by se už dávno ukončila. Na svůj Twitter také uvedl body, se kterými Slavia půjde na úterní zasedání Ligového grémia LFA.

„Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení (LFA) by ligu už bez diskuze s kluby dávno ukončilo,“ řekl Tvrdík ve zmíněném rozhovoru. Narážel přitom na fakt, že předseda LFA Dušan Svoboda je funkcionářem Sparty a místopředseda Adolf Šádek je zase ředitelem Viktorie Plzeň.

 

Podle slov slávistického bosse je tak hlavním motivem pro dohrání Fortuna ligy zájem Plzně, aby ještě zkusila předskočit Slavii, naopak Sparty, aby se posunula zpátky na pohárové příčky.

 

 

“Nemám jim to dokonce za zlé. Jen přitom nesmí pošlapávat pravidla férové soutěže anebo hazardovat se zdravím hráčů. Těším se na ně v Edenu, my chceme vyhrávat hlavně na hřišti,“ dodal Tvrdík.

 

Slavia Praha se dlouhodobě staví negativně k dohrání soutěže, nicméně šéf sešívaných to v rozhovoru přímo nepotvrdil.

 

 

V úterý je na pořadu dne klíčová schůzka pro český fotbal. Týmy první a druhé ligy budou totiž hlasovat o pokračování soutěží. Na základě exkluzivního průzkumu televize Nova se staví k pokračování nejvyšší fotbalové ligy osm týmu kladně. Naopak jako jediná řekla “ne” Příbram, jež je na sestupových pozicích. Slavie nad svým verdiktem, jak již bylo zmíněno, stále mlží.

 

 

 

V úterý 12. května se bude zároveň řešit budoucnost předsedy LFA Dušana Svobody a z vyjádření Jaroslava Tvrdíka lze očekávat, že jeho podporu nedostane.

 

 

„Dušan Svoboda krizi nezvládl. Ve své funkci by měl pracovat pro kluby, mluvit s nimi, koordinovat jejich činnost. Měl by si rozmyslet, co vlastně chce. Jestli chce pokračovat ve vedení LFA způsobem, kterým ji řídil poslední dva měsíce, měl by raději od své kandidatury upustit. Měl by také odstranit svůj konflikt zájmů,“ uzavírá šéf Slavie.

Tvrdík posléze na svůj Twitter uvedl šest bodů, se kterými půjde Slavia na úterní Ligové grémium. 
 


 

„Slavia v úterý: 1. Hrajeme. 2. Konec nejdéle do 15/7. 2. Nikdo nesestupuje, liga již objektivně nemůže byt regulérní. 3. Koncentrovat se na podmínky dohrání, volby odložit o 3-6 měsíců. 4. Jasna pravidla pro možný další vývoj. 5. Zdraví hráčů na prvním místě. 6. Dohoda, ne síla."
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program