Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2018
Hokej Slovenská extraliga

Ostrá kritika brankáře: Majitel klubu je alkoholik a mlátí hráče

Matt Hackett
Zdroj: facebook

Na Slovensko bude chtít co nejrychleji zapomenout. Kanadský brankář se zkušenostmi z NHL Matt Hackett má za sebou první působení v Evropě a rozhodně na něj nebude vzpomínat v dobrém. Vše kvůli majiteli klubu Detva, který hráčům neplatil a v některých případech je dokonce i bil.

V dresu Detvy odchytal 34 zápasů a pětatřicátý určitě nepřidá. Po působení v Minnesotě nebo Buffalu byl asi zvyklý na jiný přístup majitele klubu, než na ten, který je ve slovenské Detvě. V týmu, který hraje na Slovensku extraligu a v minulé sezoně bojoval o udržení, vládne tvrdou rukou Róbert Ľupták. A to doslova tvrdou. Občas ji totiž vztáhne i na hráče.


O všem informoval sám kanadský brankář na svém facebookovém profilu. „Nejsem typ, který si stěžuje, ale o některých věcech je nutné mluvit,“ začal Hackett své vyjádření. „Klub mi nedal výplatu za poslední dva měsíce a každý měsíc jsem se s majitelem musel hádat, abych své peníze dostal. Nikdy mi nepřišla správná výplata!“ Stěžuje si Kanaďan na platové podmínky.


Majitel byl alkoholik, který se k celému týmu choval jako k odpadu, několikrát hráče udeřil. V Kanadě by za to šel do vězení,“ pustil se tvrdě do majitele klubu Róberta Ľuptáka. Ten navíc neunesl, že chce brankářská opora jeho tým opustit.


„Dostával jsem telefonáty z jiných klubů, a každý z nich mi řekl, že má strach o můj charakter a o to, jaký jsem typ člověka. Začal jsem se tedy vyptávat a zjistil jsem, že majitel Detvy o mě roznáší zlé věci po celém Slovensku,“ stěžuje si světu.


„Nevím jak vy, ale pokud nedostanete zaplaceno a šéf se k vám chová jako k odpadu, asi byste taky nechtěli zůstávat v takové situaci. Teď mi navíc majitel volá a tvrdí, jak moc chce, abych se vrátil. Asi jsem byl opravdu špatný člověk… Něco jsem ale musel říct, protože neubližuje jen mojí šanci získat další práci, ale ubližuje kariérám 25 hráčů v jeho týmu,“ uzavřel vše Hackett.


Na celou situaci už reagoval sám Ľupták prostřednictvím oficiálních stránek Detvy. A jeho tvrzení se rozhodně neztotožňuje s tím Hackettovým. „Za služby, které brankář Hackett pro náš klub odvedl, dostal zaplacené vše, na čem jsme se domluvili. V průběhu jeho působení v týmu dostal dokonce i prémie nad rámec smluvně dohodnutých podmínek,“ hájí se majitel Detvy.


„Nerozumím, proč se teď vyjadřuje tak hanlivě na adresu našeho klubu, když v uplynulých dnech sám kontaktoval některé hráče a přes agenta i přímo vedení, že se chce vrátit,“ obul se Ľupták do brankáře.


Ľupták se navíc nechce vyjadřovat k chování Hacketta v průběhu působení v klubu. Prý mu nechce uškodit v dalším průběhu kariéry. Do budoucna mu přeje všechno dobré, otázkou ale je, jak moc bere tato slova Hackett vážně. Každopádně bude mít tato kauza určitě další pokračování

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:40 04:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   10:30

   Inside the Octagon: Holloway vs. Poirier 2

   10:55

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:50 04:35

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:25

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   11:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program