Fotbal Podmínečný trest

Tribuna Sever v podmínce! Slavii dál hrozí zavření stadionu

Tribuna Sever
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dělali, co mohli, aby trest zmírnili. A to se také stalo. Představitelé Slavie byli osobně na zasedání Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, což vedlo ke zmírněnému trestu, o kterém informoval na Twitteru předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Za vulgární výroky na adresu bývalého kouče Slavie Františka Straky, které se linuly z Tribuny Sever během pohárového zápasu s Karvinou, hrozil sešívaným nekompromisní trest. Nakonec se ale DK smilovala a trest zmírnila.

„DK LFA ČR počínaje zítřkem uzavřela na dva zápasy TS s podmíněným odkladem na dva měsíce. Klub dostal pokutu 100 000 Kč. Opatření přijata klubem, dohoda s fanouškovskými sdruženími a účast vedení klubu na DK, vedli ke změně z nepodmíněného trestu na podmíněný. Teď je to již na TS,“ napsal na Twitter Jaroslav Tvrdík.

Klub si tak může oddechnout, na víkendový ligový zápas proti Spartě bude mít podporu svých skalních fanoušků. Ti se se však nesmí ničím provinit.

„Fanoušci mohou poděkovat vedení klubu, že trest je jen takový, jaký je. Postoj vedení klubu ke kauze od samého počátku a jeho kroky směrem k prevenci takového jednání do budoucna pomohly tomu, že tribuna Sever není na další zápasy zatím zavřená,“ řekl předseda disciplinárky Richard Baček.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program