Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

indycar Road America

Osmý vítěz v desátém závodě! Dixon vyhrál na Road America

Stupně vítězů na Road Americe
Zdroj: ČTK
Stupně vítězů na Road Americe

Ačkoliv vedl šampionát, neměl ještě čtyřnásobný mistr IndyCar Series Scott Dixon na svém kontě letos jediné vítězství. Na okruhu Road America to dokázal zlomit a to i navzdory tomu, že hlavní rival jeho týmu, stáj Rogera Penskeho, byla v kvalifikaci dominantní a obsadila první čtyři místa. Dixon startující z páté příčky, ale Penskeho piloty dokázal překonat.

Desátý závod letošní sezóny poznal už osmého vítěze. Jen Graham Rahal a Will Power letos dokázali vyhrát dva závody. Dixon, kterému před 10. závodem sezóny patřila první příčka v pořadí šampionátu, byl až do nedělního závodu bez jediného vítězství na svém kontě. V první polovině závodu na Road Americe to přitom vypadalo, že tým Penske si přenese kvalifikační formu i do závodu.

 

Vítěz kvalifikace Hélio Castroneves po startu odskočil a držel si první místo. Newgarden se protáhl na druhou příčku před Powera. Smečku pilotů týmu Penske rozdělili v úvodu Dixon a Rahal, kteří se dostali před Pagenauda.

 

Newgarden ve 12. kole využil dlouhé startovní a cílové rovinky a na jejím konci se dostal před Castronevese. Ten se při pit stopech musel smířit se ztrátou ještě jednoho místa. Dixon vydržel na trati o kolo déle a po pit stopu se vrátil před Castronevesem.

 

 

O první přerušení závodu se postaral Japonec Sató, který ztratil kontrolu nad vozem a měl lehký kontakt s bariérou. Při restartu ve 31. kole se Dixon protáhl před Newgardena na první příčku a v čele závodu si budoval náskok. Nic na tom už nezměnilo ani poslední kolo zastávek v boxech.

 

Castroneves v závěru čelil útokům Pagenauda. A Dixon se začal přibližovat Newgardenovi, na souboj ale nešlo. Deset kol před koncem bojovali Kanaan a Rossi, Brazilec ulomil o Američanům vůz kus předního křídla a následně narazil do zdi. Po závěrečném souboji o vítězství s Newgardenem udržel Dixon vedoucí příčku a připsal si 41. vítězství v kariéře v IndyCar.

 

 

Castroneves udržel stupně vítězů, za ním skončili Pagenaud a Power. Dixonův stájový kolega Kimball obsadil šestou příčku. Nováček Ed Jones startující za stáj Dale Coyne Racing byl na sedmém místě nejlepším pilotem z těch, kteří nejezdí za elitní týmy Penske a Ganassi.

 

Dixon upevnil své vedení v šampionátu. Druhá příčka patří Pagenaudovi, na třetí místo se přesunul Castroneves. Šampionát IndyCar pokračuje 9. července závodem na nejkratší trati v kalendáři, oválu Iowa Speedway.
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:10

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

   18:45

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 15:05 16:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   18:45

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program