Evropská liga

Manchester United dal Linci PĚT gólů! Rangers poprvé doma prohráli

Richard Wagner
Publikováno 12. 3. 2020

Evropská liga vkročila do osmifinálových bitev. Dva duely byly odloženy, na dalších čtyřech stadionech hrálo bez návštěvy. Diváci byli v ochozech pouze v tureckém Basaksehiru a skotském Glasgow. Za postupem rázně vykročili hráči United, první porážku na domácím hřišti naopak počítají ve Skotsku

Velmi příznivý výsledek si odveze z prázdného stadionu v rakouském Linci Manchester United. Anglický velkoklub už je de facto jednou nohou ve čtvrtfinále.

Ve třetím největším rakouském městě si United otevřeli střelnici. Již v první půi se prosadil Ighalo a po změně stran se začala sypat další várka gólů. Zkraje druhé půle se prokličkoval ke střele James, jnež utáhl míč přesně k tyči. Posledních deset minut pak definitivně ztvrdilo vítězství Manchesteru. Potupného bůra dovršil z penalty Pereira.

Aktuálně třetí tým švýcarské soutěže Basilej si také zadělal na klidný postup. Po neclé půlhodině hry perfektně zakroutil přímý kop Campo. V 73. minutě před prázdnými frankfurtskými tribunami završil gólově rychlý brejk Bua, který pět minut před koncem připravil třetí trefi Freiovi.

Před plným stadionem se hrálo v Basaksehiru, kam přijela Kodaň. Zápas směřoval k bezbrankové remíze. V 88. minutě ale Varela atakoval ve vápně Dembu Ba a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Višča.

Fotbalisté Glasgow Rangers poprvé v tomto ročníku Evropské ligy odevzdali na svém hřišti všechny tři body. Německý Leverkusen se dostal v první půli do vedení po penaltě Haverse, kterou muselo posvětit video.

V druhé polovině zápasu se hosté dostali do vedení 2:0 a po hlavičce Edmundsona se leckomu vybavil parádní obrat, který předvedl skotský tým proti španělské Braze. Ten se ale nekonal, těsně před koncem dal Bayeru perfektní výchozí pozici do odvety Bailey.

Olympiakos, který senzačně vyřadil Arsenal, narazil na další anglický tým. Proti Wolverhamptonu hrál od 29. minuty o deseti, ale i tak zvládl vybojovat vedení. To se však povedlo hostům rychle srovnat. Víc branek již však nepadlo, a tak se oba rozešli smírně.

Do Wolfsburgu pak přijel ukrajinský Šachtar, který se ujal v sedmnácté minutě vedení po zásahu Moraese. Náskok mohl navýšit Kovalenko, ale penaltu mu zneškodnil brankář, Pokutovým kopem pak pohrdl také domácí Weghorst, který pro změnu netrefil zařízení. I když se Wolfsburgu povedlo záhy po vstupu do druhé půle srovnat, radost nakonec díky gólu Antónia zavládla na straně Doněcku.

Výsledky osmifinále Evropské ligy:

Linz – Manchester United 0:5 (0:1)
Branky: 28. Ighalo, 58. James, 82. Mata, 90+2. Greenwood, 90+3. Pereira.

Frankfurt – Basilej 0:3 (0:1)
Branky: 27. Campo, 73. Bua, 85. Frei.

Basaksehir – Kodaň 1:0 (0:0)
Branka: 89. Višča (pen.).

Wolfsburg – Šachtar 1:2 (0:1)
Branky: 48. Brooks – 17. Moraes, 73. António.

Rangers – Leverkusen 1:3 (0:1)
Branky: 75. Edmundson – 37. Havertz (pen.), 67. Aránguiz, 88. Bailey.

Olympiakos – Wolves 1:1 (0:0)
Branky: 54. El Arabi – 67. Neto.

Zápasy Sevilla – AS Řím a Inter – Getafe byly odloženy kvůli koronavirové epidemii a italské izolaci.

• NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

09:05 11:00