Slovácko vyhrálo boj o třetí místo! Jarolímova Boleslav neuspěla

Kapitán Vlastimil Daníček slaví se Slováckem výhru
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia
Kapitán Vlastimil Daníček slaví se Slováckem výhru.
Zuzana Říhová
Aktualizováno 18:31
24.2. 2021 17:33

V dohrávce 18. ligového kola vyhráli fotbalisté Slovácka nad Jabloncem. V souboji o třetí místo v tabulce uspěli hosté jasně 3:0. Slovácko v lize porazilo Jablonec po 13 zápasech. Neuspěl ani kouč Karel Jarolím, jehož Boleslav padla se Zlínem 1:2.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál poosmé z posledních devíti kol a na třetí místě má před čtvrtým Jabloncem už čtyřbodový náskok. Na druhou Spartu ztrácí Slovácko čtyři body. Severočeši z posledních čtyř ligových duelů třikrát prohráli a jednou remizovali.

Do základní sestavy Slovácka se vrátil uzdravený Daníček a v šesté minutě měl první náznak šance, jeho hlavička však šla mimo. Na opačné straně v 11. minutě zamířil hlavou nad Martinec.

Vypadalo to, že první poločas skončí bez branek, narazil si po Kalabiškově centru Petržela s Jurečkou a sám před gólmanem Hanušem nezaváhal. Bývalý plzeňský záložník si připsal 49. branku v české lize.

Slovácko v 68. minutě přidalo pojistku. Sadílek našel z levé strany volného Klimenta a ten míč poslal k tyči. Jablonec neměl na zdramatizování závěru v oslabení síly. Naopak v 79. minutě napřáhl těsně za vápnem Cicilia a ranou pod břevno překonal Hanuše. Slovácko venku podruhé za sebou vyhrálo o tři branky.

Zlín konečně zlomil dlouhou sérii deseti zápasů bez výhry, plný bodový zisk navíc získal v důležitém utkání proti Mladé Boleslavi. Počátek úspěchu se zrodil na začátku druhého poločasu u Tomáše Poznara. Ten se prosadil díky dobrému forčekinku.

Zlín skvěle zvládal obranu a občas podnikl útočný výpad. Dramé až na třetí pokus vsítil druhou branku nádhernou střelou. Mladá Boleslav to pak v samotném závěru ještě trochu zdramatizovala, ale snížení přišlo příliš pozdě.

Dohrávka 18. kola Fortuna liga:

Jablonec - Slovácko 0:3

Zlín - Mladá Boleslav 2:1

Ještě větší gólový nášup si Jablonec vysloužil v září 2020 v předkole Evropské ligy. Připomeňte si zápas s Dunajskou Stredou, ve kterém padlo 8 gólů:

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45