liga mistrů

Osm minut nastavení pro Inter! Proč sudí Buquet přidal tolik času?

Rozhodčí Ruddy Buquet nastavil osm minut
Zdroj: Profimedia
Rozhodčí Ruddy Buquet nastavil osm minut
Téma:

Slavia po dlouhých letech zažila Ligu mistrů a v prvním utkání na stadionu Interu Milán rozhodně nezklamala. O vítězství přišla až v nastaveném čase. A málem v něm dostala i druhý gól. Francouzský sudí Ruddy Buquet nastavil OSM minut! A mnozí se ptali proč.

V první půli byl možná na verdiktech francouzského rozhodčího znát respekt ze jména slavného klubu. Obrana Interu se dostala několikrát pod aktivní presink Slavie a třeba ataky Petera Olayinky byly posuzovány hodně úzkostlivě. Ve chvíli, kdy nigérijský útočník vypíchl míč gólmanovi Handanovičovi těsně před brankovou čárou, byl hvizd hodně přísný.


Jenže i Slavia si získala respekt sudího svou hrou a tak je třeba říci, že Ruddy Buquet pískal rovinu, i když musel řešit hodně kontroverzní momenty.


Co ale překvapilo, bylo dlouhých 8 minut nastavení. Proč tolik, když v první půli přidal sudí jen minutu?


Počty jsou to jednoduché:

Už ve 47. minutě se na zem skácel Candreva, jehož ošetřování a následné střídání zabralo DVĚ minuty času.


Další prodlení nastalo v 56. minutě, kdy Asamoah sestřelil zezadu Traorého. Dostal nejdříve žlutou kartu, sudí ale dostal pokyn k přezkoumání zákroku u videa. Bylo to těžké posuzování. A opět trvalo DVĚ minuty. Záložník Slavie kvůli zákroku na stojnou nohu musel střídat, Asamoaha ale zřejmě zachránilo to, že jemně tečoval balón.


Třetí prodlení nastalo při gólu Petera Olayinky. Gól Slavie také musel pod mikroskop systému VAR. Naštěstí platil. Sudí ale čekal JEDNU minutu.


Další prodlení přišlo při ošetřování Jusufa Hilála, kterého drsně sestřelil D´Ambrosio. Ital měl štěstí, že zákrok nešel pod přezkum videem. Bahrajnský útočník Slavie ale v péči lékařů zůstal JEDNU minutu, než odkulhal ze hřiště. Naštěstí se na něj vrátil.


K šesti jasným minutám nutno přičíst dvojí střídání Interu Milán, které proběhlo v 71. minutě, Slavia natáhla čas třemi střídáními. Osm minut nastavení tak bylo zřejmě opravdu oprávněných.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program