Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2018
radost a smutek

Oslavy ve Francii se zvrhly v rabování! Muž zemřel v kanále

Zdroj: TN.cz

Celá Francie oslavovala triumf svých fotbalistů na mistrovství světa v Rusku. Radost ale na mnoha místech vystřídal smutek, protože při oslavách i umírali lidé.

V Paříži se slavilo nejmohutněji, ale na několika místech se při oslavách lidé poprali a několik jich skončilo v nemocnici. 

 

Kolem desáté hodiny večer už musela policie dokonce použít slzný plyn, protože několik desítek lidí začalo rabovat. Později si policisté na jiném místě museli vzít na pomoc vodní děla, aby rozehnali potížisty.

 

V Lyonu lidé skákali do kašen a lezli na staré pomníky. Několik z nich se pak snažilo zapálit pořádkové auto.
 


 

Už čtvrt hodiny po osmé bylo hlavní náměstí Bellecour, kam původně přišlo slavit 20.000 lidí, pusté, byť plné odpadků. Na jiných místech lyonští fanoušci zapálili popelnice a napadali policisty, u potyček museli zasahovat hasiči. Do půlnoci bylo v Lyonu předvedeno na policii osm lidí.

 

V Marseille byli dokonce zraněni dva policisté a deset lidí skončilo v poutech. Daleko hůře ale dopadli lidé jinde.
 
 

 

V několika dalších městech se kvůli smrtelným incidentům oslavy proměnily v truchlení. V Annecy na východě Francie se padesátiletý rozjařený muž zabil skokem do příliš mělkého vodního kanálu. V Saint-Félixu najel řidič slavící v automobilu do stromu a srážku nepřežil. Ve Frouardu zranil motocyklista tři děti ve věku od tří do šesti let.

ČTK TN.cz