Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

pokazil to kauza real

Styděl bych se před svým synem, vzkázala Ramosovi legenda

Sergio Ramos se svým synem
Zdroj: Profimedia
Sergio Ramos se svým synem

Letošní sezóna patřila jednoznačně Realu Madrid. Bílému baletu se podařilo vyhrát domácí La Ligu a o víkendu přidal další trofej, když ve finálovém zápase Ligy Mistrů svým výkonem doslova převálcovali italský Juventus 4:1. Jenže vedle oslav jsou tu i rozpaky.

Real mohl slavit, nedat nikomu žádné pochybnosti. Jenže vše si hráči milionářského klubu pokazili. Jako už tradičně, zapás se bohužel neobešel bez teatrálního chování a simulování. Hloupým chováním se zcela zbytečně zapsal do historie konkrétně kapitán madridského klubu Sergio Ramos.


V 84. minutě běžel Cuadrado podél čáry do útoku a Ramos ho křižoval. Po jeho důrazném skluzu skončil míč v zámezí. Cuadrado s Ramosem skončili na zemi a najednou se začali dít věci. Oba borci vstali a kolumbijský záložník ještě jednou Ramose minul a těsně před asistentem rozhodčího mu položil jemně ruku na záda a krátce o sebe zavadili nohama.


Zda Cuadrado šlápl Ramosovi na nohu kamery neodahalily. Ale i kdyby, skácet se na zem, jakoby vás trefilo dělo, to přece Ramos nemusel.

Sergio Ramos
Zdroj: Profimedia Sergio Ramos

Přehnaná reakce, při níž se idol pro mladé fotbalisty skácel se k zemi, držel se za levou nohu a své v obličeji vyloudil bolestnou grimasou vlastně přebila pozdější oslavy. Druhý den se nemluvilo o tom, že Ramos jako první zvedal pohár nad hlavu, ale to, jaké divadlo stropil.


K tomuto momentu zápasu se prostřednictvím medií nebo sociálních sítí vyjádřilo několik bývalých či současných fotbalistů, ale i fanoušků a odpůrců Realu Madrid.
„Nebyl tam žádný důvod, aby šel Ramos k zemi před rozhodčím. Proč to udělal?“ divil se někdejší anglický reprezentant Alan Shearer.

Sergio Ramos
Zdroj: Profimedia Sergio Ramos


„Až se na to zítra podívá, bude se stydět. Pokud bych něco takového udělal před svým synem, styděl bych se taky,“ řekl bývalý anglický obránce Rio Ferdinand.


Fanoušci na sociálních sítích zase sdíleli fotografie s osobou na nemocničním lůžku totálně zabalené v obvazech.

Reakce na Ramosovo chování
Zdroj: Twitter Reakce na Ramosovo chování

Španělský stoper se dočkal kritiky i od svých fanoušků. Jeden z nich pod Ramosův příspěvek na Facebooku komentoval: „Až do včerejška jsi pro mě byl nejlepší příklad pokory a profesionality, ale včera jsi ukázal pravý opak.“


Sergio Ramos se, ale dočkal také podpory a pochvaly. Jedním z prvních gratulantů byl bývalý král Juan Carlos, jenž si Ramose vyhledal v útrobách stadiónu. V šatně ho nezastihl, a tak mu zamířil blahopřát téměř až na toaletu, protože stoper Realu se tou dobou právě zdržoval v prostorách pro dopingovou kontrolu.

 

jsj TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 18:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   18:00

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program