video prostě superstar

Oslavy medaile rozpustila policie! Byl trochu bordel, přiznal Dostál

Téma:

Kajakář Josef Dostál si jako jediný český sportovec přivezl z olympiády v Riu dvě medaile. Úspěch sice i s přítelkyní oslavil, ale jinak o popularitu moc nestojí. I proto teď možná oholil svůj plnovous, nasadil tmavé brýle a vyrazil na ryby. I v téhle disciplíně měl úspěch.

Kdo by čekal, že se náš jediný držitel dvou medailí z Ria teď bude vyhřívat ve světle reflektorů a užívat si slávu, byl by na omylu. Josef Dostál naopak utíká k vodě, táhne ho to k rybníku s rybářským prutem. "Je to pro mě obrovská pohoda, nemusím se stresovat. Když chytnu rybu, nic se neděje. když ne, tak se taky nic neděje," vypráví tenhle pohodář.

GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál

1
/
9
Zdroj: facebook
GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál - 4

Velký milovník přírody Dostál byl tentokrát úspěšný hned dvakrát, pokaždé to byli okouni a hned putovali zpět do vody.
"Jednou jsem chytil pár pstruhů, parmu, štiku, ostroretky tady v Praze. Je toho docela dost," vypočítává úspěšný rybář i kajakář.

Josef Dostál rybaření prostě miluje. Vydal se na něj hned dva dny po návratu z olympiády na pražskou Štvanici. Oslava olympijského úspěchu ale také nechyběla a slavit jde Dostálovi stejně dobře jako závodění v kajaku. "Žádné nečestné chování to nebylo, jen jsme dělali trochu bordel, až přišli policajti a rozpustili to," vypráví bezelstně.
Na ryby Dostála často doprovází právě jeho přítelkyně Diana a dá se říci, že právě ona je zatím jeho největším životním úlovkem. "Já jsem taková, že brečím. Takže jsem ty medaile oplakala. radostí, samozřejmě," usmívá se. Ale oslavy byly veliké a je to super," je hrdá na svého chlapa.

Pyšnit se ale Josef může i těmi rybářskými úlovky. "To je 50 centimetrů velký pstruh duhový a to se mi povedlo v Livignu," chlubí se.

Teď chce z vody vytáhnout něco, co ještě nemá. Olympijské zlato. Po bronzech a stříbru z Londýna a Ria by měl jeho čas přijít za čtyři roky v Tokiu.

Související témata:
Pavel Edelman, ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program