Finále NBA

Velké oslavy Lakers! Plné ulice v LA i vzpomínání na Kobeho Bryanta

Otava redakční fotka
Marek Otava
12.10. 2020 7:52
Téma:
NBA

Slavný klub z Los Angeles čekal na další titul v NBA nezvykle dlouho. Po velkém triumfu party kolem LeBrona Jamese však mohli fanoušci Lakers opět mohutně slavit. V ulicích LA tak bylo velice rušno a vzpomínalo se i na zesnulou legendu Kobeho Bryanta.

Právě Kobe Bryant patřil dlouhá léta mezi hlavní postavy Los Angeles Lakers, s týmem slavil celkem pět titulů v NBA. Ten poslední pak v roce 2010.Po jeho tragické smrti v lednu letošního roku, tak chtěli jeho nástupci získat další triumf v NBA právě pro Bryanta. A povedlo se.
 

 Lakers dokázali v šestém finálovém utkání porazit Miami Heat a slaví 17. titul. "Myslím, že Kobe doprovázel tým celou sezonu. Jeho hlas jsem měl neustále v hlavě. Pomohl nám všem jít za vítězstvím. Jeho odkaz tu bude věčně," řekl po zápase generální manažer LA Lakers Rob Pelinka.


Slavícímu týmu pak pogratulovala i vdova po Kobe Bryantovi Vanessa, která na sociálních sítích sdílela fotografii svého zesnulého manžela v objetí s jejich dcerou Giannou, jež při tragickém pádu vrtulníku také zahynula. "Přála bych si, aby tu Kobe a Gianna byli a viděli to," dodala dojatá Vanessa Bryantová.

 

Lakers sedmnáctým titulem v NBA dorovnali ligový rekord Bostonu. V ulicích Los Angeles se tak dost mohutně slavilo a fanoušci příliš nehleděli na protikoronavirová opatření. Jejich velkým emocím se však nelze divit.

 

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program