fotbalový inspektor

Osek v deseti zdolal Duchcov, krajské soutěži přihlíželo 700 diváků

Jiří Průša
Jiří Průša
13.9. 2020 19:59
Téma:

Zápas 1.B třídy ústeckého kraje nabídl zajímavou podívanou. Domácí k radosti sedmi set fanoušků udrželi výhru, přestože dohrávali v deseti, a jeden z domácích dokonce pár minut před zápasem musel běžet domů pro zapomenutý dres.

Baník Osek před severočeským derby s FK Duchcovem musel řešit nečekaný problém. Jeden z hráčů si totiž doma zapomněl dres, ale naštěstí bydlí blízko, a tak si pro něj doběhl. "Utíkal domů, bydlí tady kousek v té panelové zástavbě. Doufáme, že tady bude za dvě, tři minutky zpátky," prozradil chvíli před výkopem sekrátář domácího Baníku Jaroslav Hlinka.


Nebylo to ale poprvé, kdy Osečtí řešili zmatečnou situaci před zápasem. Jednou měli hrát v Bezděkově v Roudnici nad Labem, ale místo toho jeli do Bezděkova u Loun. I v tomto případě krizi zažehnali a stihli přejet do správné destinace.


V utkání s Duchcovem se domácí ujali vedení 2:0, které hosté ještě v 29. minutě korigovali. Jeden z hráčů Oseka byl po hodině hry vyloučen, ale Duchcov toho nevyužil, a tak domácí uhájili výhru 2:1 k radosti sedmi set přihlížejích fanoušků. Ti si během zápasu dopřávali pivo, klobásy či guláš.Brankář domácích Ondřej Pěknice bohužel chytá s handicapem, jelikož při práci mu jeřáb přejel dva prsty a ukazováček má navždy bez posledního článku. To obránce Miroslava Slavíka zase tíží nadváha, protože přibral deset kilo.Oba nakonec byli hrdinové Oseka. Pěknice totiž vychytal výhru s jediným obdrženým gólem a Slavík se zase blýskl úvodním gólem utkání.

Reportáž Televizních novin o derby v Oseku:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

František Nyklas TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSBK - Dutch Round (2. závod)

   13:50 14:50
   14:50

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   15:05

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

   13:00 14:45
   14:45

   RunTour - Praha

   15:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

Celý program