fotbalový inspektor

Osek v deseti zdolal Duchcov, krajské soutěži přihlíželo 700 diváků

Jiří Průša
Jiří Průša
13.9. 2020 19:59
Téma:

Zápas 1.B třídy ústeckého kraje nabídl zajímavou podívanou. Domácí k radosti sedmi set fanoušků udrželi výhru, přestože dohrávali v deseti, a jeden z domácích dokonce pár minut před zápasem musel běžet domů pro zapomenutý dres.

Baník Osek před severočeským derby s FK Duchcovem musel řešit nečekaný problém. Jeden z hráčů si totiž doma zapomněl dres, ale naštěstí bydlí blízko, a tak si pro něj doběhl. "Utíkal domů, bydlí tady kousek v té panelové zástavbě. Doufáme, že tady bude za dvě, tři minutky zpátky," prozradil chvíli před výkopem sekrátář domácího Baníku Jaroslav Hlinka.


Nebylo to ale poprvé, kdy Osečtí řešili zmatečnou situaci před zápasem. Jednou měli hrát v Bezděkově v Roudnici nad Labem, ale místo toho jeli do Bezděkova u Loun. I v tomto případě krizi zažehnali a stihli přejet do správné destinace.


V utkání s Duchcovem se domácí ujali vedení 2:0, které hosté ještě v 29. minutě korigovali. Jeden z hráčů Oseka byl po hodině hry vyloučen, ale Duchcov toho nevyužil, a tak domácí uhájili výhru 2:1 k radosti sedmi set přihlížejích fanoušků. Ti si během zápasu dopřávali pivo, klobásy či guláš.Brankář domácích Ondřej Pěknice bohužel chytá s handicapem, jelikož při práci mu jeřáb přejel dva prsty a ukazováček má navždy bez posledního článku. To obránce Miroslava Slavíka zase tíží nadváha, protože přibral deset kilo.Oba nakonec byli hrdinové Oseka. Pěknice totiž vychytal výhru s jediným obdrženým gólem a Slavík se zase blýskl úvodním gólem utkání.

Reportáž Televizních novin o derby v Oseku:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

František Nyklas TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   17:40 18:10
   18:10

   NHL News

   18:25

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   20:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   20:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   21:00

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - FC Lorient

   16:55 18:55
   18:55

   NHL - akce měsíce

   19:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Toronto FC

   21:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   23:05

   Rychlá kola (5)

   23:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

Celý program