Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 10. 2018
tenis turnaj mistryň

Ósakaová podlehla Stephensové, Bertensová šokovala Kerberovou!

Kiki Bertensová
Zdroj: Profimedia

Tenisový Turnaj mistryň pokračuje v Singapuru už druhým dnem a v úvodním zápase Červené skupiny porazila Američanka Sloane Stephensová Naomi Ósakaovou 7:5, 4:6, 6:1. V dalším zápase předvedla dokonalý obrat Nizozemka Kiki Bertensová, která porazila nejvýš nasazenou Němku Angelique Kerberovou 1:6, 6:3, 6:4.

Stephensová v první sadě dvakrát neudržela výhodu brejku. Diváky pak pobavil i sběrač, který odstraňoval brouka z kurtu a zprvu nevěděl, jak na to. Američance se dál dařilo výborně bránit a po jednapadesát minutách první dějství ukončila.

 

Druhou sadu ale ztratila, protože při setbolu Japonky udělala dvojchybu. Do třetího setu vstoupila Američanka lépe, rychle vedla a ztratila jen jeden game. První mečbol Ósakaová odvrátila, ale při druhém Stephensové pomohla dvojchybou.

 

Bertensová předvedla fantastický obrat


Wimbledonská vítězka Kerberová je v Singapuru při neúčasti světové jedničky Simony Halepové z Rumunska nejvýše nasazenou hráčkou a svou roli potvrdila v prvním setu. Loňskou účastnici Turnaje mistryň ve čtyřhře Bertensovou za půl hodiny smetla 6:1 a zdálo se, že jako jediná z žebříčkových favoritek v úvodním kole zápasů uspěje.

Šestadvacetiletá Bertensová se ale nenechala nezdarem v úvodním setu odradit a vývoj otočila. Hráčka, jež se dostala do Singapuru právě až po odhlášení zraněné Halepové, se postarala o největší překvapení prvních dvou dnů. Čtyři nejvýše nasazené hráčky prohrály úvodní zápasy poprvé od roku 2003, kdy byl zaveden současný skupinový formát turnaje.

mm TN.cz