Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Popudila svůj národ

Ósakaová naštvala Japonsko, musí udělat životní rozhodnutí

Naomi Ósakaová
Zdroj: Profimedia

Vyhrála poslední dva grandslamové turnaje, stala se první japonskou světovou jedničkou v tenise v historii, přesto Naomi Ósakaová Japonce pořádně naštvala. A navíc ji čeká nejdůležitější rozhodnutí v životě.

Japoncům dlouho trvalo, než si zvykli na fakt, že je v tenise reprezentuje právě Ósakaová. Lidé, kteří jsou smíšeného původu, stejně jako je světová jednička, jsou totiž v Japonsku často terčem posměchu.


A mladičká tenistka navíc od svých tří let bydlí s rodiči v Americe. Matku má Japonku, otce Haiťan a dvojí občanství. To by ještě takový problém nebyl. Ósakaová ale odmítá mluvit japonštinou a nikdo ji k tomu nedokáže dotlačit.


„Zápas proti Petře Kvitové, levoruké tenistce, musel být hodně složitý. Dokázala bys v japonštině říct, jak těžké bylo se s tím vyrovnat? Stačí jedno slovo, jak jsi se cítila,“ zeptal se po finále Australian Open japonská novinářka.


Více než 20 milionů diváků, kteří přenos v Japonsku sledovali, ale byli opět zklamaní. „Řeknu to v angličtině...,“ naštvala svojí rodnou zemi. Přesto jsou na svojí světovou jedničku Japonci pyšní.

 

 


Ve 22 letech se totiž bude muset rozhodnout, jakou národnost si zvolí. Donutí ji k tomu japonské zákony, které to nařizují. Všichni ale tuší, co vítězka US Open a Australian Open zvolí. A pravděpodobně tak naposledy zklame zemi vycházejícího slunce.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program