pomohl jí

Ósakaová měla na US Open tajnou zbraň, čerpala sílu od Kobeho Bryanta

Naomi Ósakaová s trofejí z US Open v dresu Kobeho Bryanta
Zdroj: Instagram @naomiosaka
Naomi Ósakaová s trofejí z US Open v dresu Kobeho Bryanta
Jiří Průša
Jiří Průša
13.9. 2020 15:58
Téma:

Japonka Naomi Ósakaová je asi nejvýraznější tenisovou osobností po koronavirovém restartu. Naposledy ohromila, když ve finále US Open otočila klání s Viktorií Azarenkovou, které vypadalo, že skončí debaklem Ósakaové. Po triumfu Japonka prozradila, že sílu jí během celého turnaje dodával i zesnulý Kobe Bryant.

Ósakaová se po koronavirové pauze vrátila ve skvělé formě a pozornost tenisových fanoušků na sebe přilákala i jiným způsobem.


Na Cincinnati Masters hraném netradičně v New Yorku se světová devítka dostala do semifinále, ale v tu chvíli se z turnaje překvapivě odhlásila. Byla to reakce na sedm střelných ran do zad Afroameričana Jacoba Blakea od wisconsinské policie.


Aby celý incident jen tak nevyšuměl a začlo se o násilí policistů vůči černochům mluvit, pozastavila se na několik dní většina zámořských sportovních soutěží a Ósakaová chtěla na problém upozornit i v převážně bělošském tenisu.Organizátoři turnaje nakonec semifinále odložili a přemluvili Japonku, aby se do turnaje vrátila. Ósakaová semifinále s Mertensovou vyhrála, ale do finále s Azarenkovou kvůli poraněnému zadnímu stehennímu svalu nenastoupila.


Na US Open japonská rodačka na problém usmrcených černochů upozorňovala tím, že ke všem svým zápasům nastupovala v roušce, na které bylo vždy uvedeno jméno jedné z obětí.


Ósakaová ukázala hned sedm roušek se sedmi jmény, jelikož postoupila až do finále a v něm už na souboj s Azarenkovou došlo. Japonka sice z prvních devíti gemů vyhrála jen jediný, ale utkání nakonec zvládla otočit a vyhrála svou třetí grandslamovou trofej, druhou z US Open.Po finále prozradila na svém Instagramu, že sílu jí během celého turnaje dodával i letos tragicky zesnulý basketbalista Kobe Bryant. Konkrétně jeho losangelský dres, jenž si Japonka s haitskými kořeny po zápasech oblékala."Tento dres jsem si oblékala každý den po svých zápasech. Opravdu si myslím, že mi dodával sílu. Pokaždé," napsala na Instagram k fotce, kde na sobě má právě Bryantův dres a drží trofej pro vítězku US Open.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Exeter Chiefs

   13:05 14:45
   14:45

   Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Stade Brestois

   13:00 14:45
   14:45

   NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

Celý program