pomohl jí

Ósakaová měla na US Open tajnou zbraň, čerpala sílu od Kobeho Bryanta

Naomi Ósakaová s trofejí z US Open v dresu Kobeho Bryanta
Zdroj: Instagram @naomiosaka
Naomi Ósakaová s trofejí z US Open v dresu Kobeho Bryanta
Jiří Průša
Jiří Průša
13.9. 2020 15:58
Téma:

Japonka Naomi Ósakaová je asi nejvýraznější tenisovou osobností po koronavirovém restartu. Naposledy ohromila, když ve finále US Open otočila klání s Viktorií Azarenkovou, které vypadalo, že skončí debaklem Ósakaové. Po triumfu Japonka prozradila, že sílu jí během celého turnaje dodával i zesnulý Kobe Bryant.

Ósakaová se po koronavirové pauze vrátila ve skvělé formě a pozornost tenisových fanoušků na sebe přilákala i jiným způsobem.


Na Cincinnati Masters hraném netradičně v New Yorku se světová devítka dostala do semifinále, ale v tu chvíli se z turnaje překvapivě odhlásila. Byla to reakce na sedm střelných ran do zad Afroameričana Jacoba Blakea od wisconsinské policie.


Aby celý incident jen tak nevyšuměl a začlo se o násilí policistů vůči černochům mluvit, pozastavila se na několik dní většina zámořských sportovních soutěží a Ósakaová chtěla na problém upozornit i v převážně bělošském tenisu.Organizátoři turnaje nakonec semifinále odložili a přemluvili Japonku, aby se do turnaje vrátila. Ósakaová semifinále s Mertensovou vyhrála, ale do finále s Azarenkovou kvůli poraněnému zadnímu stehennímu svalu nenastoupila.


Na US Open japonská rodačka na problém usmrcených černochů upozorňovala tím, že ke všem svým zápasům nastupovala v roušce, na které bylo vždy uvedeno jméno jedné z obětí.


Ósakaová ukázala hned sedm roušek se sedmi jmény, jelikož postoupila až do finále a v něm už na souboj s Azarenkovou došlo. Japonka sice z prvních devíti gemů vyhrála jen jediný, ale utkání nakonec zvládla otočit a vyhrála svou třetí grandslamovou trofej, druhou z US Open.Po finále prozradila na svém Instagramu, že sílu jí během celého turnaje dodával i letos tragicky zesnulý basketbalista Kobe Bryant. Konkrétně jeho losangelský dres, jenž si Japonka s haitskými kořeny po zápasech oblékala."Tento dres jsem si oblékala každý den po svých zápasech. Opravdu si myslím, že mi dodával sílu. Pokaždé," napsala na Instagram k fotce, kde na sobě má právě Bryantův dres a drží trofej pro vítězku US Open.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Lenovo Tenerife - SIG Štrasburk

   15:55 18:00
   18:00

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • Házená: Frisch Auf! Göppingen - SG Flensburg - Handewitt

   16:00 17:30
   17:30

   Premier League Darts 2021

   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

Celý program