Ósakaová je ve finále Australian Open, snadno vyřadila Williamsovou

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
18.2. 2021 7:20

První finalistkou ženského obsazení Australian Open je japonská tenisová hvězda Naomi Ósakaová. Ta porazila poměrně snadno Serenu Williamsovou.

Utkání bylo rozhodnuto za hodinu a 16 minut. První set vyhrála Japonka 6:3. Oproti Williamsové si připsala velké množství dvojchyb. Těch dohromady nasbírala 8, zatímco její americká soupeřka měla pouze jednu.

Druhý set byl o něco málo vyrovnanější, přesto si Ósakoavá duel pohlídala. Druhá část hry skončila výsledkem 6:4 a trvala pouze 37 minut. Třetí nasazená hráčka tak postoupila do finále Australian Open.

Naopak Serena Williamsová se boje o titul nedočká. Devětatřicetiletá hráčka tak musí počkat do dalšího grandslamového turnaje. Soupeřkou Ósakaové bude Jennifer Bradyová, která v semifinále vyřadila Karolínu Muchovou.

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45