Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Rychle zapomněli

Opilý rozhodčí má novou funkci! Místo doživotí přišlo předsednictví

Opilý rozhodčí Marek Pilný
Zdroj: Profimedia

Jeden se motal v zámezí, druhý močil nedaleko branky. V roce 2016 otřásla českým fotbalem kauza opilých rozhodčích, jeden z nich se nyní dostal opět do vysoké funkce. A to přes to, že mu chtěl Miroslav Pelta dát doživotní zákaz.

V květnu 2016 se nejvíce mluvilo o zápase mezi Příbramí a Slavií. Nemohl za to výsledek ani krásné góly, ale dva rozhodčí, kteří přijeli na zápas opilí a proslavili český fotbal po celém světě.


Čtvrtý rozhodčí Marek Pilný se snažil dělat, jako by se nic nedělo a kontroloval práci čárového sudího. Na jeho pohybu ale bylo úplně jasné, že není ve 100% formě. Po chvíli ho dokonce ochranka odtáhla na lavičku a později i do útrob stadionu. Jiří Jech došel ještě dále. Televizní kamery ho zachytily, jak na pozici brankového rozhodčího močí přímo na hřišti.


„Řekl jsem, že je škoda, že nemáme paragraf na trest smrti, ale jen doživotí. To znamená ztráta členství ve FAČR. Ti dva, co byli napití, pro nás už neexistují,“ vyjádřil se ke kauze tehdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Jenže oni dál existují.


Oba dostali pouze dvouletý zákaz a tučnou pokutu. Jech zaplatil 100 tisíc, kolega Pilný ještě o 50 tisíc více. A zatímco Jech s fotbalovou kariérou skončil, Pilný už zase úřaduje. Píšťalku vzal do pusy poprvé hned, jak mu skončil trest. Tedy v červnu minulého roku. Členství mu ale vrátil výkonný výbor už v září roku 2017.


O návrat do velkého fotbalu se ale nejednalo. Pilný pískal zápas mezi Dolní Kalnou a Jiskrou Libeč. A fanoušci rozhodčího poznali a hned ho zvali na panáka. Toho sice Pilný odmítl, při odjezdu ale přítomné novináře počastoval zdviženým prostředníčkem.


Teď si ale Pilný pomalu znovu buduje kariéru ve FAČR. Valná hromada Okresního fotbalového svazu Trutnov si totiž Pilného zvolila do svého čela a bude jim nově dělat předsedu.


Z doživotního zákazu Miroslava Pelty tak sešlo a opět se ukázalo, že v prostředí českého fotbalu se na chyby a skandály rychle zapomíná.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program