Opět fenomenální Pastrňák! U jezera Tahoe zničil Flyers dalším hattrickem

Skok Aleš
Aleš Skok
22.2. 2021 6:59

Davis Pastrňák opět řádil! Při speciálním venkovním zápase na jezeře Tahoe zničil Philadelphii hattrickem. Bruins svého soupeře nakonec deklasovali 7:3.

Pastrňák o sobě dal vedět už po půl minutě hry, kdy otevřel skóre. Marchand našel při rychlém protiútoku českého kanonýra, který se střelou z první nemýlil.

Ještě v první části Letci skóre otočili, ale ve vedení byli pouze 39 sekund. Srovnat na 2:2 se podařilo McAvoyovi. Začátek druhé periody opět vyšel Pastrňákovi, který po 46 sekundách zamířil přesně pod horní tyč.

Ještě během druhé dvacetiminutovky odskočili Bruins do čtyřbrankového vedení. Ale završení hattricku českého útočníka přišlo až v poslední části. Rodák z Havířova dostal nabídku na levý kruh a i trošku se štěstím upravil na konečných 7:3. Byl to Pastrňákův devátý gól z devíti zápasů a jeho druhý hattrick v sezóně.

Pastrňák tak byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Nikdo jiný z Čechů k vidění nebyl. David Krejčí nehrál kvůli zranění a Jakub Voráček musel být v izolaci.

Boston tak stále vede tabulku Východní divize, Flyers jsou třetí.

V dalším zápase překvapila Ottawa, která dokázala přetlačit Montreal 3:2 v prodloužení. To rozhodovalo také ve Vancouveru, kde zvítězili Jets 4:3.

Noční výsledky NHL:

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:2 pr. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. Batherson (Zub), 44. Norris (N. Zajcev, B. Tkachuk), 64. B. Tkachuk (Batherson, Brännström) – 2. Suzuki (J. Anderson), 55. Perry (Petry).

Vancouver Canucks - Winnipeg Jets 3:4 pr. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky:  4. B. Sutter (Jo. Benn), 16. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 60. E. Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller) – 35. Dubois (Wheeler, Scheifele), 46. Scheifele (Wheeler), 51. Pionk (Dubois, Ehlers), 61. Dubois (Scheifele, Wheeler).

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 7:3 (2:2, 4:0, 1:1)
Branky:  1. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 16. McAvoy (Marchand, Clifton), 21. Pastrňák (N. Ritchie, Vaakanainen), 37. Coyle (C. Smith), 37. Frederic (J. Moore, Clifton), 38. N. Ritchie (J. Moore, C. Smith), 58. Pastrňák (Studnicka) – 7. Farabee (Couturier, J. van Riemsdyk), 15. Couturier (K. Hayes, J. van Riemsdyk), 53. J. van Riemsdyk (K. Hayes, Provorov).