Opava potrápila favorita z Jablonce, Plzeň vyválčila výhru v Brně

Hráči FK Jablonec
Aktualizováno 20:31
27.2. 2021 16:02

Fotbalisté Opavy po výhře z minulého kola pokračovali v dobrých výkonech i doma proti Jablonci. Hostům k výhře stačil jediný gól, jelikož Slezané se o svou branku připravili zbytečným ofsajdem. Plzeň se natrápila s nováčkem ligy z Brna, ale tři body nakonec vyválčila.

Opava minulý víkend dosáhla na tři body v Českých Budějovicích a doma proti Jablonci mohla učinit další krok na cestě z posledního místa. První poločas mnoho zajímavých šancí nepřinesl, většina důležitých akcí zbyla na druhou půli.

Pět minut po přestávce poslal ideální centr do vápna domácích Jakub Podaný a útočník Martin Doležal poslal míč hlavou přesně k tyči, což znamenalo vedoucí gól pro hosty.

V 62. minutě se do obrovské šance dostal Tomáš Smola, ale Hanuš vytáhl perfektní zákrok. O deset minut později Smola hlavou překonal brankáře hostů, jenže radost mu překazil jeho spoluhráč Nešický. Ten totiž ještě před brankovou čárou dorazil míč do sítě, a kvůli jeho ofsajdovému postavení branka neplatila.

Slezané bojovali srdnatě, ale na regulérní branku nakonec nedosáhli, takže si připsali nejtěsnější možnou prohru 0:1 a stále jim patří poslední místo. Jablonec vyhrál po čtyřech neúspěších v řadě a nachází se na čtvrtém místě.

Výhru 1:0 vybojovala plzeňská Viktorka, ale v Brně se na ni pořádně nadřela. Domácí Zbrojovka nastoupila do utkání s primárním cílem ubránit alespoň bod a dlouho jí to vycházelo.

Do vedení ji dokonce mohli poslat sami hosté. Brabec chtěl odhlavičkovat centr na vlastní bránu, ale zamířil mezi tři tyče, takže situaci musel hasit brankář Staněk.

Až v 68. minutě se Plzni podařilo skórovat. Prosadil se její nejlepší střelec Beauguel. V závěru měl ještě šanci střídající Ondrášek, ale Šustr vytáhl skvělý zákrok. Viktoria tedy vyhrála 1:0 a patří jí šesté místo. Brno je pouhý bod nad sestupovým šestnáctým místem.