fotbal Skupina o udržení

Opava a Slovácko slaví záchranu. Karviná má jistou baráž

Fotbalisté Opavy mají jistotu záchrany v nejvyšší lize

Fortuna liga nabídla čtvrté kolo skupiny o udržení. Poslední Dukla na Julisce remizovala se Slováckem 0:0, Karviná doma prohrála s Bohemians 1905 0:1 a je jasné, že se nevyhne baráži. Za této konstelace by hrála baráž i Příbram. Středočeši totiž prohráli v Opavě 1:2. Tím pádem si i slezský celek zachoval ligovou příslušnost pro příští sezonu.

Zápas na Julisce nenabídl příliš líbivý fotbal. Domácí Dukla navíc od 23. minuty hrála bez vyloučeného Součka. Hosté ale téměř sedmdesátiminutovou přesilovku nedokázali využít. Přesto má Slovácko už jistotu záchrany.

V Karviné se hrálo utkání dvou týmů, které byly na barážových příčkách. O vítězství Bohemians 1905 rozhodl osmatřicetiletý veterán Josef Jindřišek, který využil zmatků v obraně slezského celku a ranou pod břevno nedal Pastornickému v bráně žádnou šanci.

Klokani se tak vyšvihli mimobarážové příčky, protože Příbram prohrála v Opavě 1:2. Navíc Středočeši budou v posledním kole skupiny o udržení postrádat Karla Soldáta, který dostal červenou kartu.

Opavu poslal do vedení krátce před pauzou Schaffartzik. Na jeho gól dokázal po hodině hry reagovat Fantiš. Nicméně vítězství domácím zajistil pět minut před koncem střídající Bernadina, jehož branka zajistila Slezanům ligovou příslušnost i v příští sezoně.

Už je také jistá jedna dvojice pro baráž o 1. ligu. Karviná bude hrát s Jihlavou a Brno bude hrát s horším z dvojice Příbram/Bohemians 1905. Lepší z této dvojice se rovnou zachrání.