Skvělý finiš Slavie! Holeš zachránil proti Arsenalu cennou remízu

Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 23:13
Předevčírem 20:49

Slavia si nakonec odváží z Londýna senzační remízu 1:1! Sešívaní ve druhém poločase čelili velkému tlaku Arsenalu a následně i inkasovali. V nastaveném čase druhého poločasu ale srovnal po rohovém kopu Holeš. Čtvrtfinálová odveta Evropské ligy se hraje příští týden v Edenu.

Perfektní výsledek si odváží Slavia z londýnského stadionu. Proti Arsenalu sice přežila několik tutovek, a i zvonkohru tyčí, po inkasovaném gólu ale nakonec srovnala v závěru na 1:1.

Slavia v úvodních minutách dobře napadala a v 15. minutě měl dobrou šanci Provod. Jeho povedená střela ale letěla kousek nad břevnem.

Ve 29. minutě měl ale obrovskou příležitost Saka, který šel z pravé strany sám na Koláře, svoji střelu ale zamířil vedle. Následně měl zase šanci Holding, ale jeho hlavičku vyškrábl nad branku Kolář. V poločase tak bylo skóre 0:0.

Hned na začátku druhého poločasu pak zvonila poprvé tyč, kterou trefil z přímého kopu Willian. V 61. minutě měl další tutovou šanci Lacazette, který šel po chybě Oscara sám na bránu. Svůj sólo únik ale zakončil opět do tyče Kolářovy branky.

Hrdinou Slavie se pak mohl v 77. minutě stát střídající Ševčík, ke kterému se odrazil ve vápně balón, záložník sešívaných ale trestuhodně minul.

V 86. minutě ale už Arsenal udeřil, po rychlém centru za obranu si míč vzal Nicolas Pepe a tentokrát si už počínal mazácky. Arsenal tak pár minut před koncem zápasu vedl 1:0.

Jenže v nastaveném čase Slavia srovnala, Holeš se po rohovém kopu nejlépe zorientoval a vstřelil důležitou branku pro sešívané. Remíza 1:1 totiž dává Slavii do odvety velké šance.

Před zápasem

Slavia musela před zápasem řešit hned několik absencí. K dispozici totiž není jak obránce Ondřej Kúdela, tak i Simon Deli. Na stoperu tak bude zaskakovat nakonec Tomáš Holeš, jenž je povahou spíše pravý bek nebo záložník.

Naopak v bráně nakonec nastoupí gólman Ondřej Kolář, který se tak rozhodl po předzápasovém tréninku. Proti Gunners ho navíc bude chránit speciální maska.

Evropská liga - čtvrtfinále:

Arsenal - Slavia 1:1 (0:0)
Branky: 86. Pepe - 90+4. Holeš

Základní sestavy:

Slavia Praha: Kolář, Bah, Zima, Holeš, Bořil, Dorley, Provod, Stanciu, Hromada, Olayinka, Sima.

Arsenal: Leno, Bellerín, Holding, Gabriel, Cédric, Partey, Xhaka, Willian, Smith Rowe, Saka, Lacazette.

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.