superobří slalom

Ledecká je definitivně v super-G šestá, diskvalifikaci unikla

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká
Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 13:29
1.2. 2021 11:12
Téma:

Další superobří slalom přinesl Ester Ledecké nečekané patálie. Do cíle dojela jako druhá a po odjetí všech lyžařek figurovala na šestém místě. Jenže poté se řešilo, zda nebude diskvalifikovaná kvůli chybějící nálepce na helmě. To se nakonec nestalo a FIS potvrdila v oficiálních výsledcích šesté místo české lyžařky.

Ledecká vyjela na trať s číslem 3, ale Rakušanka Scheyerová nakonec neodstartovala, takže Češka byla na sjezdovce jako druhá. Na prvních dvou mezičasech byla rychlejší než Norka Lieová, jenže v druhé poloviny trati svůj náskok ztratila a v cíli byla až druhá.

 

České lyžařce tak v cíli nezbylo nic jiného, než doufat, že zbylé favoritky zaváhají. Pátá Suterová ale Ledeckou o dvě setiny sekundy porazila a další Švýcarka Gutová-Behramiová s číslem 7 se parádní jízdou dostala na průběžné první místo, čímž Ledeckou odsunula ze stupňů vítězů.

 

Skvělou jízdu poté předvedla Petra Vlhová, když atakovala čas Gutové-Behramiové a zaostala za ní o 28 setin sekundy, což ji zařadilo na druhé místo.

 

Ze zbylých závodnic už Vlhovou nikdo další neporazil, a tak si Slovenka připsala parádní úspěch v podobě druhé příčky. Ledecká po dojetí všech závodnic figurovala na šestém místě.

 

Problémem pro českou závodnici ale mohla být chybějící nálepka na helmě. Ta se jí pravděpodobně strhnula při pádu v Crans-Montaně a všechny lyžařky ji musí na své helmě mít.

 

Nálepka potvrzuje certifikaci helmy, kterou všichni musí mít, aby nikdo neměl svou helmu nepovoleně upravenou. Trenér Tomáš Bank proto po jízdě Ledecké ihned začal zkoumat pravidla a řešil, zda ještě Ledecká nemůže být za tento nedostatek diskvalifikovaná.

 

K diskvalifikaci nakonec nedošlo, Mezinárodní lyžařská federace (FIS) v oficiálních výsledcích potvrdila šesté místo pro Ledeckou. I díky němu je Češka v průběžném pořadí Světového poháru v superobřím slalomu na čtvrté pozici o pouhých 14 bodů za druhou Suterovou.

 

Díky uznanému výsledku mohla Ledecká zhodnotit svůj výkon: "Ta jízda byla dobrá si myslím, samozřejmě tam bylo pár chyb, ale některé jsem si z té minulé jízdy opravila, a hlavně mě to strašně bavilo."

Pořadí po třiceti závodnicích závodu super-G v Garmish-Partenkirchenu:

1. L. Gutová-Behramiová 1:17.37
2. P. Vlhová +0.28
3. T. Tipplerová +0.74
4. K. V. Lieová +0.88
5. C. Suterová +1.11
6. E. Ledecká +1.13

Tímto pádem v Crans-Montaně Ester Ledecká vyděsila všechny své fanoušky:


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   11:00 13:00
   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

Celý program