sledujeme mistrovství světa

Smutní Češi končí ve čtvrtfinále, Američané lépe zvládli nájezdy

Česko - USA
Zdroj: ČTK
Česko - USA
Téma:

Byl to den, který rozhodl o úspěchu či neúspěchu na hokejovém mistrovství světa. Čeští hokejisté sice vyhráli základní skupinu, ale hned v prvním utkání play off skončili na týmu USA. Skóre zápasu otevřel ve 16. minutě Tomáš Zohorna z trestného střílení, české vedení ale dlouho nevydrželo. Američané Matthewsem vyrovnali a stejný střelec rozhodl i loterii nájezdů.

Tým rozvážného stratéga Vladimíra Vůjtka překvapuje všechny. Bezejmenní hokejisté zničili favorizované týmy Ruska i Švédska a zaváhali jen v duelu s Dánskem. Duel s Američany je ale zápasem o všechno. Prohra znamená konec.


Trenéři české reprezentace do poslední chvíli tajili jméno gólmana, který do utkání s USA nastoupí. Nakonec ale podle předpokladů vsadili tentokrát na Dominika Furcha.


Český tým měl jako první výhodu přesilovky, nesehrál jí však dobře, to Američané si vypracovali ve své početní převaze krásnou šanci při teči Maroona. Americký útočník se ale stal vzápětí smutným hrdinou. Na poslední chvíli hasil průšvih a v samostatném nájezdu hákoval Tomáše Zohornu. Český forvard pak s nabízenou příležitostí naložil fantasticky a trestné střílení vyřešil efektně i efektivně a poslal Čechy do vedení.


Na začátku druhé třetiny ale česká obrana zaváhala a umožnila Austonovi Matthewsovi snadno probruslit až před Dominika Furcha. Krátká klička znamenala vyrovníní na 1:1.


Pak už gólmani Furch s Kinkaidem zavřeli své brány a zápas dospěl do prodloužení. A když Wideman v poslední minutě nastavení selhal tváří v tvář Furchovi, došlo na nájezdy.


Tam však všichni tři čeští exekutoři selhali, své pokusy neproměnili Kašpar, Koukal ani Zohorna a tak branka Austona Matthewse mezi betony gólmana Furcha rozhodla.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program