Publikováno 3. 3. 2017
blog názory expertů

Ondřej Novotný: UFC 209 – Turnaj snů – Splněných?

Ondřej Novotný_blog
Zdroj: TN.cz

Turnaj, který bude Nova Sport 2 vysílat tento víkend od 4h ráno v neděli, nabízí spoustu zajímavých až snových příběhů. A hlavně. Mnozí z bojovníků se postaví svému soupeři s tím, že vítězství otvírá dveře splnění snu a naopak porážka může znamenat odklad, či rovnou zákrutu do pekla.

Hned první zápas na hlavní kartě je důležitý především pro nejvíce dekorovaného bojovníka těžké váhy všech dob. Overeem musí Hunta porazit. V opačném případě se jeho sen, že se stane jediným šampiónem K1 a UFC v historii zřejmě skončí. U Hunta, který má shodou okolností stejnou šanci, je tato myšlenka již pouze zázrakem.

O slavném návratu sní i bývalý šampión polotěžké váhy Rashad Evans. V 37 letech čeká na vítězství již pěkně dlouho a kvůli němu dokonce shodil do střední váhy. Ovšem soupeř to má 12-1 a byť nevypadá na první dobrou zabijácky, tak jeho resumé rozhodně nebude jednoduché překonat. Pro Evanse by porážka mohla znamenat i konec kariéry.

 

Hlavně ale čekáme dva titulové zápasy.
Ten první, o dočasného šampióna lehké váhy, přinese jednomu z dlouho či v případě Khabiba Nurmagomedova nikdy neporaženého bojovníka velké zklamání.
Khabib to má 24-0 a jde o první velký titul v životě s doposud nejtěžším soupeřem v kariéře. Ferguson vyhrál již 9x v řadě. Celkově nastoupil proti těžším soupeřům než jeho soupeř a jeho zvláštní a nespoutaný styl je těžké krotit. Byť to Khabib nepřiznává, tak v tomhle zápase jde nejen o pás. Větší hodnotu má jistota, že se vítěz utká s Conorem McGregorem a to bude duel, který jednoho či druhého borce může zajistit do konce života.

Hlavní duel pak uvidíme již podruhé. Na UFC 205 se totiž pánové Woodley a Thompson rozešli s remízou. Podruhé v řadě se můžeme těšit na krásný střet dvou stylů a hříšná myšlenka, která mě napadla je, že by to klidně mohlo zase skončit remízou. Zatím jen tři titulové zápasy takto dopadly a double by byl první v historii. Nechme se překvapit.

Mé tipy jsou: Overeem, Kelly, Nurmagomedov, Woodley. Více najdete na FB stránkách Fight Club News.
 

TN.cz