Ondráškův Dallas poprvé po restartu vyhrál, v Portlandu padlo osm gólů

Gólová radost Zdeňka Ondráška
Richard Wagner
Publikováno 30. 8. 2020

Pořádnou porci zápasů nabídlo další kolo zámořské fotbalové soutěže. Poprvé po obnovení ročníku si plný bodový zisk připsal Dallas, kde působí jediný Čech v MLS Zdeněk Ondrášek.

Rodák ze Strakonic nastoupil v základní sestavě a nakonec odehrál 60 minut. Dallas rozhodl o triumfu nad Minnesotou hned v úvodu, kdy v rozmezí jediné minuty dvakrát skóroval.

United sice dokázali vstřelit v 55. minutě kontaktní gól, domácí celek si ale výsledek pohlídal a v šesté minutě nastavení jej korunoval zásahem z penalty Zeigler a po dvou remízách a jedné porážce zapsal tři body. Naposledy se Dallas radoval z vítězství v prvním kole, kdy porazil Philadelphii.

Parádní přestřelku viděli diváci v Portlandu, kam přijel Real Salt Lake. Když domácí fotbalisté v 85. minutě zvýšili na 4:2, zdálo se, že už výsledek nepustí. Soupeř ale v 90. minutě snížil a ve čtvrté minutě nastavení dokonce srovnal.

Druhou výhru v řadě si připsali hráči Los Angeles Galaxy, kteří dvakrát proti San José prohrávali, ale nakonec se jim povedl obrat. Tři body vystřelil v 82. minutě Llteget.