ohromný výkon

Šampion přišel s bláznivým nápadem. Doma zdolá triatlonového Ironmana

Jan Frodeno
Zdroj: Profimedia
Jan Frodeno
Jiří Průša
Jiří Průša
10.4. 2020 22:14
Téma:

Jedním z nejextrémnějších sportovních výkonů je zdolání takzvaného Ironmana. 3,9 kilometrů plavání, 180 kilometrů na kole a nakonec 42 kilometrů běhu. Olympijský vítěz v triatlonu a trojnásobný mistr světa právě v Ironmanovi Jan Frodeno se rozhodl uspořádat si celý tento závod v domácích podmínkách, chce vybrat peníze na boj s koronavirem.

Německý rodák Jan Frodeno je triatlonovým vítězem olympijských her v Pekingu v roce 2008 a také trojnásobným vítězem mistrovství světa v Ironmanovi z let 2015, 2016 a 2019. V současné době žije ve španělské Gironě, kde v domácích podmínkách plánuje zdolat celou ironmanskou trať.


"Pořád trénuji na Ironmana, který se může někde konat, ale jelikož žádný v dohledné budoucnosti nebude, zorganizuji si jednoho pro sebe doma," vypověděl Frodeno pro tri247.com."Určitě to není o tom předvádět se. Jen chci přilákat pozornost, abych mohl vybrat peníze. Chtěl bych tuto událost využít k tomu, abych podpořil lidi v nemocnicích, kteří nyní závodí dennodenně," prozradil důvod tohoto bláznivě znějícího nápadu.


Cyklistickou část bude zdolávat na rotopedu, běžeckou na běžícím pásu a na tu plaveckou má speciální bazén s protiproudem. U něj si může naplánovat jeho rychlost, takže bude předem vědět, jak dlouho mu bude trvat zdolání oněch 3,86 kilometrů.Aby vůbec mohl tento netradiční závod podstoupit, musel nejdřív dostat svolení od své manželky, ona totiž bude po celou tu dobu muset hlídat jejich děti. Ta si však tento nápad zamilovala, takže svého manžela plně podpořila.


Fanoušci budou moci jeho domácí pokus sledovat živě a mohou přitom přispívat na dobrou věc. Vybraná částka se rozdělí mezi několik organizací, mimo jiné to bude na zdravotnické prostředky právě v současném Frodenově bydlišti, španělské Gironě.Osmatřicetiletý sportovec s touto myšlenkou vyšel na veřejnost prvního dubna, ale nejednalo se o aprílový žert. Zdolání této velenáročné trati má v plánu již tuto sobotu 11. 4. a celé své snažení bude vysílat živě na své facebookové stránce.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program