Publikováno 7. 8. 2016
průšvih když řádil vítr

Olympijské trable: Knapkovou lovili záchranáři, má poškozenou loď!

Mirka Topinková Knapková a její loď
Zdroj: Profimedia / Twitter
Mirka Topinková Knapková a její loď

Veslařka Miroslava Topinková Knapková absolvovala v neděli nedobrovolnou koupel v laguně Rodriga de Freitase. Při snaze odjet na trénink se vinou silného větru a vysokých vln její loď potopila a poškodila. Olympijskou vítězku museli z vody vylovit záchranáři.

Velmi nepříjemné je, že olympijská vítězka z Londýna má poškozenou loď. Při nehodě se na jejím skifu vytvořily dvě praskliny.
 

"Zatímco včera začalo foukat později, dneska to bylo už od rána," řekl ČTK generální sekretář veslařského svazu Josef Johánek. Topinková Knapková tak ve snaze trénovat nedojela ani k dráze a potopila se. "Takže ji zachraňovali záchranáři, ale je v pořádku, jen ji trochu pálily oči kvůli slané vodě, která tady je," uvedl Johánek.
 

Trhliny v loni podle něj problémem nebudou. "Občas se to stane, jak tu loď tahají ven, tak o lodní šroub asi. Byly tam dvě menší díry, ale už je to zalité a spravené, ještě se to do zítra nalakuje," ujistil sekretář. "Ty poryvy jsou ale silné, málem to odneslo střechu loděnice. Jak to bude s veslováním dál tady, to nevíme, máme schůzi zástupců federací," dodal.
 

Druhý den na olympijských hrách v Riu de Janeiro ovlivňuje vítr. Kvůli němu byl nejprve odložen a pak úplně zrušen program veslařů, kteří si na podmínky stěžovali už v sobotu. Síla větru je ale dnes ještě větší a podle předpovědi by poryvy ještě měly zesílit.
 

To může ovlivnit také soutěže vodních slalomářů, kteří mají po obědě na programu kvalifikace kanoistů s Vítězslavem Gebasem a kajakářů s Jiřím Prskavcem, tenisté už odložili program na vedlejších kurtech, které nemají kolem tribuny, v Olympijské parku létaly vzduchem deštníky a prach.

čtk TN.cz