olympijské hry velké problémy

Olympiáda v Riu v ohrožení! Co může narušit sportovní svátek?

Znečištěná voda v dějišti olympijských her
Zdroj: facebook.com

Letní olympijské hry v Rio de Jaineiru, které se mají uskutečnit v příštím roce, jsou v ohrožení! Nejen sportovním světem se šíří zvěsti o problémech, které by mohly konání olympiády vážně ovlivnit. Co se v Brazílii děje?

O dějišti olympijských her v roce 2022 už je rozhodnuto. Na pátečním hlasování delegátů Mezinárodního olympijského výboru v Kuala Lumpuru se rozhodlo, že se jím stane čínský Peking. Ten se tak dočká olympijských her pouhých čtrnáct let poté, co hostil letní olympiádu.

 

Jenže problémy jsou na druhé straně zeměkoule. V Rio de Janeiro se mají olympijské hry uskutečnit už za rok, nyní tam ovšem řeší závažné potíže.

 

Na vině má být voda v brazilské metropoli. Ta je údajně kontaminovaná viry a bakteriemi. V zálivu Guanabara, jehož se potíže v největší míře týkají, se mají za několik měsíců uskutečnit jachtařské a plavecké soutěže i triatlon.

 

Drsná válka! V Riu tvrdě zasáhla armáda proti drogovým gangům. Čtěte ZDE!

 

"Jsem si jistý, že když tu plavete, dostane se do těla mnoho věcí," tvrdí trenér rakouských jachtařů Ivan Bulaja, který už v zálivu několik měsíců trénuje. "Jde o zdaleka nejhorší kvalitu vody, kterou jsem ve své kariéře viděl," dodal.

 

David Hussl, jeden z jeho svěřenců, dokonce už měl v souvislosti se špatnou vodou zdravotní problémy. "Měl jsem vysoké teploty a žaludeční potíže. Vždycky jeden den strávím v posteli a další dva, tři dny nemůžu závodit," stěžuje si třiadvacetiletý závodník.

 

Ještě ostřejší vyjádření použil biolog John Griffith, ten místní vodu nazval nepročištěnou odpadovou vodou. Organizátoři olympiády jsou však v klidu. "Mnohá dějiště bojovala od začátku s problémy, ale do olympiády bude všechno v pořádku," věří prezident Brazilského olympijského výboru Carlos Arthur Nuzman.
 

Související témata:
TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program