Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2016 16:08
olympijské hry a šmitec

Oštěpař Veselý nebude mít v Riu soupeře?! Další atleti v ohrožení

Vitezslav Vesely
Zdroj: profimedia.cz

Jak to tak vypadá na dechberoucí atletické souboje na olympiádě v Riu, budou moci fanoušci asi zapomenout. Po dopingovém skandálu ruských atletů se ukázalo, že dalším "kandidátem" pro vyškrtnutí z olympijských her je Keňa.

Doping. Slovo na které je alergický každý sportovní fanoušek. Dávno pominuly doby, kdy bychom spojení hledali spíše s cyklisty na Tour de France. Na povrch totiž začaly vycházet dlouho utajované praktiky ruských, španělských ale nově i keňských atletů.

 

 

Právě Keňa totiž podle britského portálu BBC stále nedodala mezinárodní anti-dopingové komisi WADA svá konkrétní opatření v boji proti dopingu. Co to ale znamená? Keňa se rázem ocitla na seznamu podezřelých, a tak jí hrozí, že bude vyškrtnuta z mezinárodních sportovních akcí včetně olympijských her.

Atleti z Keni
Zdroj: profimedia.cz Nejen vytrvaleckou, ale i oštěpařskou velmocí se může pyšnit Keňa.

Jakých disciplín by se zákaz účasti keňských atletů dotkl nejvíce? Samozřejmě vytrvalostních běhů na dráze nebo maratonu, ale ohrožen je tím pádem i start mistra světa v hodu oštěpem Juliuse Yega. Diváci by tak přišli o atraktivní souboj s českým oštěpařem Vítězslavem Veselým.

mm TN.cz