LOH 2021

Olympiáda stále může být zrušena, potvrdil šéf organizačního výboru

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 16:32
20.7. 2021 16:09

Šéf organizačního výboru letošních olympijských her přiznal, že sportovní svátek stále může být zrušen. Důvodem je větší počet pozitivních výsledků na koronavirus mezi sportovci. Navíc jeden z hlavních sponzorů automobilka Toyota se stahuje do ústranní.

Na tiskové konferenci čelil Toširó Mutó otázce, zda olympijské hry stále můžou být zrušeny. Odpověď? Záleží na počtu nakažených sportovců. Poté by projednával celou situaci s příslušnými orgány.

 

"Nemůžeme předpovědět, jak se situace vyvine a kolik bude počet pozitivních případů. Pokud dojde k navýšení, budeme to řešit," uvedl Mutó.

 

V Tokiu aktuálně stále přibývá nakažených. A hry, které byly minulý rok přeloženy, tak jsou stále v ohrožení. Organizátoři už rozhodli, že se letos budou konat kompletně bez diváků.

 

 

Mezi akreditovanými osobami na letošních hrách už bylo objeveno 71 pozitivních případů. Z toho tři na české straně. Zatím posledním potvrzeným nakaženým je trenér beachvolejbalistek Simon Nausch.

 

Zatímco předseda organizačního výboru Mutó připustil zrušení her, tak prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach to dementuje.

 

"MOV nikdy neopustí sportovce. Zrušení by pro nás byla snadná cesta. Mohli jsme čerpat z pojištění a přesunout se do Paříže 2024, ale ve skutečnosti pro nás zrušení her nikdy nebyla možnost," prozradil Bach.

 

 

"Abychom dnes dorazili až sem, museli jsme získat důvěru. Museli jsme ukázat cestu z této krize. Museli jsme zajistit stabilitu. Museli jsme dát naději," pokračoval.

 

Organizátorům nepomáhá ani jeden z hlavních sponzorů. Automobilka Toyota se totiž stahuje do ústranní. Nenechá v televizi vysílat své reklamy související s olympijskými hrami. Prezident společnosti Akio Tojoda dokonce nebude ani na zahajovacím ceremoniálu.

 

Olympijské hry by měly začít v pátek 23. července. Zda to opravdu tak dopadne, zatím není vůbec jisté.

 

O koronaviru mezi sportovci jsme informovali i ve Sportovních novinách:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program