Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2016 20:57
rio 2016 nečekaná zpráva

Olympiáda přišla o velkou hvězdu: Rio bude bez Federera!

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Roger Federer

Olympijské hry v Riu přišly o další velkou hvězdu! Do Brazílie nepojede švýcarský tenista Roger Federer. Někdejší světová jednička a aktuálně třetí hráč žebříčku ATP chce doléčit operované koleno.

"Jsem extrémně zklamaný, že musím oznámit, že nebudu reprezentovat Švýcarsko na olympijských hrách v Riu a že vynechám i zbytek sezony," vzkázal přes Federer přes Facebooku.


Jeho záměr je pochopitelný. Chce být fit na příští sezonu. „Po zvážení všech možností po konzultacích s lékaři a svým týmem jsem udělal velmi těžké rozhodnutí ukončit sezonu 2016, po letošní operaci kolena potřebuji důkladnější rehabilitaci,“ doplnil FedererZa překvapivým a nečekaným rozhodnutím dost možná stojí i fakt, že brzy pětatřicetiletý Federer zakončil sezonu bez zisku jediného vyhraného titulu. A na to není zvyklý. Něco takového se mu stalo naposledy v roce 2000!Rozhodně ale není na místě hodnotit jeho letošní výkony na kurtech jako nepovedené. Sedmnáctinásobný grandslamový šampion došel do semifinále na Australian Open a ve Wimbledonu.

pha TN.cz