softball

Olympiáda má první výsledky, z výhry se radují Japonky a Američanky

Japonka Naitoová dává první bod Japonska
Zdroj: Profimedia
Japonka Naitoová dává první bod Japonska
Jiří Průša
Jiří Průša
21.7. 2021 7:49

Oficiální zahájení olympijských her v Tokiu proběhne až v pátek, ale první sportovní klání v rámci her se konají ještě před ním. Jako úplně první šly do akce softballistky, a ty domácí rozjásaly své fanoušky přesvědčivou výhrou nad Austrálií.

Od dvou hodin ráno našeho času vypukl první olympijský sport. Do akce šly softballistky Japonska a Austrálie. Domácí hráčky jsou po favoritkách z USA největšími adepty na medaili a dokázaly to potvrdit.

 

První ovšem skórovaly Australanky. V první směně se na domácí metu dostala Michelle Coxová, když byla na plné mety trefená Chelsea Forkinová, jenže to bylo od Australanek vše.

 

Japonky postupně přidávaly bod za bodem, a nakonec utkání rozhodla už v páté směně dvoubodovým homerunem Ju Jamamotová. Japonsko vyhrálo 8:1 a připsalo si první důležité body do tabulky.

Softballového turnaje se účastní šest celků a hraje se systémem každý s každým. Poté třetí se čtvrtým odehrají zápas o bronz a nejlepší dva celky odehrají finále. V něm by podle předpokladů neměly chybět Američanky, které také už stihly udělat první krok.

V druhém zápase turnaje totiž vyzvaly vítězky evropské kvalifikace, Italky, a poradily si s nimi. První tři směny skončily bez bodu, ale v té čtvrté hráčky USA jeden bod dotlačily, to samé zopakovaly v další směně, a jelikož nadhazovačky Abbottová a Ostermanová nepovolily Italkám ani bod, zámořský tým vyhrál 2:0.

 

První kolo zápasů zakončil duel Kanady s Mexikem. Kanaďanky skórovaly dvakrát v první směně, později přidaly další dva body a soupeřkám nepovolily ani bod, takže si zapsaly výhru 4:0.

Letošní olympiáda je bohužel značně ovlivněna koronavirem, pozitivně na něj byl testován i český sportovec:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program