Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

komentář co na to říká?

Olympiáda bez hvězd NHL? Turnaj to degraduje, říká Ručinský

Jakub Voráček a Martin Ručinský
Zdroj: Profimedia, Nova Sport

Obávaná noční můra všech hokejových fanoušků se stala skutečností. Příští olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu budou bez hokejistů NHL, rozhodlo si vedení zámořské soutěže. Podle jejího šéfa Garyho Bettmana si kluby stěžovaly na negativní dopad turnaje kvůlu Stanley Cupu, ale i zranění samotných hráčů.

Vzpomínáte na ty okamžiky v roce 1998, kdy na Staroměstském náměstí v Praze fandila českému týmu snad celá republika? Tak si je dobře zapamatujte, protože tohle už se nejspíš opakovat nikdy nebude.
 

Ne snad, že bychom neměli kvalitní hokejisty, kteří by byli schopni vybojovat nejcennější kovy, ale jejich zámořští chlebodárci je na olympiádu prostě nepustí. Proč taky, když jim nezvednou sledovanost a nevydělají peníze za návštěvnost na stadionech. Nedej bože, kdyby se jim v nároďáku ještě něco stalo!
 

A to je podle generálního manažera českého národního týmu Martina Ručinského jedna z hlavních příčin, proč vedení NHL hráče na olympiádu nepustí. "Přiznám se, že jsem to trošku čekal, protože už na minulé olympiádě se zranili nějací klíčoví hráči a majitelé už toho měli trochu dost, protože do toho dávají peníze a pak se jim klíčoví hráči na nejdůležitější část sezóny zraní," vysvětlil.

Rozhodnutí je pro něj nicméně zklamáním. "Protože si myslím, že olympiáda měla svůj lesk a váhu, když tam jezdili hráči z NHL. Tímhle rozhodnutím se ten turnaj degraduje. NHL se takhle rozhodla, ale pro mě je to trošku zklamání," přiznal.
 

Vrátil se i do roku 1998, kdy česká reprezentace vyhrála první olympijský turnaj, na kterém se právě hokejisté NHL představili. "Všichni byli natěšení. Mluvilo se o tom, že to je turnaj století, nevědělo se, jestli to bude i dál," potvrdil, že fotbalisté berou olympiádu jako prestižní soutěž.


"Já byl vždycky šťastný, když nás pustili na olympiádu. Ta je jednou za čtyři roky a vždycky se tam ukázalo, kdo je nejlepší," připojil i vlastní pohled. "Nikdo nekoukal na to, že sedne na letadlo a bude cestovat dvacet hodin do Japonska, všichni se těšili," dodal.
 

Neúčastí hokejistů NHL hodně utrpí výběry Kanady a USA. "Těžko říct. Budou muset sbírat hráče po Evropě a z vysokých škol. To samé Američané," přemítá o vlivu na zámořské týmy Ručinský.

Tuhle olympiádu už ne, ale pro tu příští nevylučuje, že NHL svoje rozhodnutí přehodnotí. "Je možné, že tuhle olympiádu vypustí a zjistí, že je lepší, když tam ty hráče posílají," myslí si bývalý český hokejový reprezentant.

mm, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program