Má na to?

Oliveira vyzval šampiona. Zapomněl, že na titul se stojí dlouhá fronta

Charles Oliveira
Zdroj: Profimedia
Charles Oliveira
David Chmátal
David Chmátal
17.3. 2020 9:40
Téma:
UFC

Třicetiletý Charles Oliveira je dokonalá ukázka vyzrálého zápasníka. Po deseti letech v organizaci zažívá zlatý věk své kariéry. Po ukončení Kevina Lee na galavečeru UFC Fight Night 170 zamířil na nejvyšší vrchol. V oktagonu si troufale řekl o titulový zápas. V cestě mu však stojí McGregor, koronavirus a hlavně ti dva nejlepší.

Oliveira (29-8-1NC) dlouho patřil k průměru lehké divize UFC. Od roku 2018 však začal porážet jednoho soupeře za druhým a vítězstvím nad Kevinem Lee (18-6) si připsal sedmou výhru v řadě. Ačkoli do hlavního zápasu večera UFC v Brazílii nastupoval z 13. pozice žebříčku do 70 kilo, neváhal, a ještě v kleci vyzval neporaženého Chabiba Nurmagomedova (28-0) a Tonyho Fergusona (25-3).
 

„Tony a Chabibe, budu na vašem duelu sedět v první řadě. Není cesta, jak to popřít. Já jsem nejlepší na světě. Jsem připravený a pás bude můj,“ prohlásil Brazilec. Odkazoval na UFC 249, kde se zmínění zápasníci mají utkat v největším zápase tohoto roku.

Odvážná výzva, ale když ne teď tak nikdy. Oliveira je ve hře přes deset let, v současnosti předvádí nejlepší výkony kariéry a do každého zápasu nastupuje o něco lepší, než byl v tom minulém. Ve svých třiceti letech nemá tolik času vyčkávat na vhodnou příležitost, a tak se rozhodl si o ni říct.

Takhle Oliveira ukončil Kevina Lee na galavečeru v Brazílii:


 

V dubnu by měl neporažený Dagestánec obhajovat pás lehké váhy proti nepředvídatelnému Fergusonovi. Oliveira chce vítěze jejich duelu, nicméně zapomíná na řadu čekatelů před ním. Šanci na titul si zaslouží Justin Gaethje (21-2), ale toho předběhl navrátilec Conor McGregor (22-4). Irského ranaře do duelu o pás šampiona promuje sám prezident UFC Dana White.

I kdyby UFC dalo přednost brazilské hvězdě, v cestě za titulem stojí současná hrozba koronaviru. Kvůli pandemii musí organizace provést řadu preventivních opatření a ačkoli White hodlá doručit zápasy za každou cenu, schyluje se k situaci, kterou ani prezident největší MMA organizace světa neporazí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program