Má na to?

Oliveira vyzval šampiona. Zapomněl, že na titul se stojí dlouhá fronta

Charles Oliveira
Zdroj: Profimedia
Charles Oliveira
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:
UFC

Třicetiletý Charles Oliveira je dokonalá ukázka vyzrálého zápasníka. Po deseti letech v organizaci zažívá zlatý věk své kariéry. Po ukončení Kevina Lee na galavečeru UFC Fight Night 170 zamířil na nejvyšší vrchol. V oktagonu si troufale řekl o titulový zápas. V cestě mu však stojí McGregor, koronavirus a hlavně ti dva nejlepší.

Oliveira (29-8-1NC) dlouho patřil k průměru lehké divize UFC. Od roku 2018 však začal porážet jednoho soupeře za druhým a vítězstvím nad Kevinem Lee (18-6) si připsal sedmou výhru v řadě. Ačkoli do hlavního zápasu večera UFC v Brazílii nastupoval z 13. pozice žebříčku do 70 kilo, neváhal, a ještě v kleci vyzval neporaženého Chabiba Nurmagomedova (28-0) a Tonyho Fergusona (25-3).
 

„Tony a Chabibe, budu na vašem duelu sedět v první řadě. Není cesta, jak to popřít. Já jsem nejlepší na světě. Jsem připravený a pás bude můj,“ prohlásil Brazilec. Odkazoval na UFC 249, kde se zmínění zápasníci mají utkat v největším zápase tohoto roku.

Odvážná výzva, ale když ne teď tak nikdy. Oliveira je ve hře přes deset let, v současnosti předvádí nejlepší výkony kariéry a do každého zápasu nastupuje o něco lepší, než byl v tom minulém. Ve svých třiceti letech nemá tolik času vyčkávat na vhodnou příležitost, a tak se rozhodl si o ni říct.

Takhle Oliveira ukončil Kevina Lee na galavečeru v Brazílii:


 

V dubnu by měl neporažený Dagestánec obhajovat pás lehké váhy proti nepředvídatelnému Fergusonovi. Oliveira chce vítěze jejich duelu, nicméně zapomíná na řadu čekatelů před ním. Šanci na titul si zaslouží Justin Gaethje (21-2), ale toho předběhl navrátilec Conor McGregor (22-4). Irského ranaře do duelu o pás šampiona promuje sám prezident UFC Dana White.

I kdyby UFC dalo přednost brazilské hvězdě, v cestě za titulem stojí současná hrozba koronaviru. Kvůli pandemii musí organizace provést řadu preventivních opatření a ačkoli White hodlá doručit zápasy za každou cenu, schyluje se k situaci, kterou ani prezident největší MMA organizace světa neporazí.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program