povolené akce

Fotbal si na výjimky musí počkat. Oktagon i tenis v Ostravě mají zelenou!

Karlos Vémola a Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Karlos Vémola a Petra Kvitová
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 14. 10. 2020
Téma:

Vláda kvůli koronavirové krizi zakázala všechny sportovní akce v Česku a zatím není jasné, kdy se sportovní dění obnoví. Některé mezinárodní akce zažádaly o výjimku a ta jim byla udělena.

Národní sportovní agentura (NSA) ve středu pro TN.cz potvrdila, že výjimku na možnost uskutečnění dostaly akce Oktagon 17, která se uskuteční v Brně a také mezinárodní ženský tenisový turnaj v Ostravě.
 

"Pan Hnilička komunikoval odpoledne s paní hygieničkou Rážovou a ta mu potvrdila, že tyto dvě akce dostávají tu výjimku, poněvadž se konají již teď o víkendu," sdělil tiskový mluvčí NSA Jakub Večerka.


Všem jednáním ale ještě není konec. "O další výjimkách pro sport, co se týká Evropské ligy ve fotbale pro Liberec a Spartu, se bude rozhodovat v nejbližších dnech. Tam rovněž očekáváme to schválení," dodal Večerka.


Fotbalová Evropská liga, která by se měla hrát příští čtvrtek na Spartě a v Liberci zatím nebyla součástí jednání a bude se o ní jednat v následujících dnech. Přednost měly akce, které se budou konat již tento víkend. NSA očekává, že i zápasy Evropské ligy by měly dostat výjimku.Čeští fanoušci MMA, se na Oktagon mimořádně těší, protože se na něm mimo jiné po téměř roce vrátí do klece Karlos Vémola. Ten se utká s norským zápasníkem Thomasem Robertsenem.


Promotér Oktagonu Ondřej Novotný navíc věří, že výjimku případně dostane i pro další galavečery. "Beru to tak, že když ten nadcházející galavečer uděláme tak, že všechno proběhne v pořádku, tak není žádný další důvod, abychom neudělali další turnaj," uvedl pro TN.cz sebevědomě.Tenisový turnaj v Ostravě měl být oslavou bílého sportu, když dorazit mělo hned 5 grandslamových šampionek. Bohužel v posledních týdnech odřekly účast Kerberová, Keninová i Muguruzaová. I přesto bude mít turnaj velmi kvalitní obsazení. V Ostravě budou hrát Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová a Karolína Muchová. Ze zehraničních jmen pak vyčnívají především světová pětka Elina Svitolinová či dvojnásobná vítězka Australian Open Viktoria Azarenková.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program