Aktualizováno 2.3. 2016 16:25
video nahrávková kauza

Okradli Jágra? Kvůli neuznané asistenci jde o miliony na účtu!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr boří mýty, i ve 44 letech stále stačí na zámořskou NHL a přepisuje rekordy. Teď se ale mluví o tom, že i božskou 68 zřejmě okradli sudí a nepřipsali mu jednu nahrávku. Řeknete si, jedna asistence. Ale ono jde opravdu o hodně.

Copak rekordy, Jágr asi legendárního Gordieho Howa dožene. Dodneška už nasbíral 1847 kanadských bodů a na třetí příčku historických statistik chybí Jágrovi už jen tři zápisy. S neuznanou nahrávkou v Columbusu by to byly dva...

Neuznaná Jágrova asistence
Zdroj: NHL media Neuznaná Jágrova asistence

Jenže jde ještě o jiné dostihy. Česká hokejová ikona má totiž ve smlouvě klauzuli o o tom, že pokud nasbírá v sezoně 60 bodů, dostane jako bonus 2,5 milionu korun. A tady je to všechno na hraně.


Do konce základní části zbývá Floridě odehrát 20 utkání a Jágrovi chybí 15 bodů. A se zmiňovanou asistencí, která byla zřejmě omylem připsána Garrettovi Wilsonovi (ten stál celou dobu akce před bránou a clonil gólmanovi), by to bylo jen 14. A tedy velká šance dosáhnout zajímavého cíle.
 

 

Teď jde asi tedy jen o to, zda někdo požádá vedení NHL o změnu v zápisu. Jágr by si to za vymyšlení gólové situace rozhodně zasloužil. A mít 2,5 milionu a nemít 2,5 milionu korun, to je taky rozdíl.

isport.cz TN.cz