Ztratili parťáka

Oilers hráli pro Colbyho! Zesnulého spoluhráče uctili videem i výstrojí

Colby Cave a Koskinenova maska se vzpomínkou
Zdroj: Profimedia, Instagram @goaliegearnerd
Colby Cave a Koskinenova maska se vzpomínkou
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 29. 7. 2020
Téma:

Noční přípravný zápas Edmontonu proti Calgary byl pro Olejáře speciální nejen tím, že byl první po koronavirové pauze, ale také byl první od úmrtí jejich hráče Colbyho Cavea. V Edmontonu se rozhodli svého parťáka z kabiny uctít videem i speciální výstrojí.

Když 11. dubna Colby Cave zemřel po operaci cysty, která mu tlačila na mozek, přišli hokejisté Edmontonu nejen o bojovného spoluhráče, ale také o skvělého parťáka do kabiny, kterého měl každý rád.


Není proto divu, že při první možné příležitosti ho celý tým uctil památkovým videem, minutou ticha a brankář Mikko Koskinen nechal zvěčnit památku na něj na svou gólmanskou masku.

"Jedenáctého dubna se hokejový svět se zlomeným srdcem dozvěděl o úmrtí Colbyho Cavea. Colby byl skvělý hráč, který přinášel pozitivní energii do arény každý den. Dnes žádáme členy Calgary Flames, Edmontonu Oilers i všech doma, aby se k nám připojili v uctění památky našeho padlého spoluhráče," zaznělo z úst hlasatele před promítáním památkového videa. V něm měl důležitou roli i David Pastrňák, který Caveovi přihrával na jeho první gól v NHL, svou kariéru totiž začínal v Bostonu.


Novou masku si během koronavirové pauzy nechal udělat brankář Mikko Koskinen, který kromě dat narození svých dětí nechal na masku zvěčnit jméno Colbyho Cavea s jeho číslem 12. V této masce Koskinen odchytal první polovinu zápasu, než byl vystřídán a neobdržel ani jeden gól. Ve skvělých výkonech pokračovali i jeho spoluhráči a v tomto památkovém zápase zvítězili 4:1.Již minulý týden uctili Oilers památku zesnulého spoluhráče na tréninku, který absolvovali všichni v jeho dresu. Tyto dresy budou dány do aukce a výtěžek půjde na dobrou věc.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program