Ztratili parťáka

Oilers hráli pro Colbyho! Zesnulého spoluhráče uctili videem i výstrojí

Colby Cave a Koskinenova maska se vzpomínkou
Zdroj: Profimedia, Instagram @goaliegearnerd
Colby Cave a Koskinenova maska se vzpomínkou
Jiří Průša
Jiří Průša
29.7. 2020 13:12
Téma:

Noční přípravný zápas Edmontonu proti Calgary byl pro Olejáře speciální nejen tím, že byl první po koronavirové pauze, ale také byl první od úmrtí jejich hráče Colbyho Cavea. V Edmontonu se rozhodli svého parťáka z kabiny uctít videem i speciální výstrojí.

Když 11. dubna Colby Cave zemřel po operaci cysty, která mu tlačila na mozek, přišli hokejisté Edmontonu nejen o bojovného spoluhráče, ale také o skvělého parťáka do kabiny, kterého měl každý rád.


Není proto divu, že při první možné příležitosti ho celý tým uctil památkovým videem, minutou ticha a brankář Mikko Koskinen nechal zvěčnit památku na něj na svou gólmanskou masku.

"Jedenáctého dubna se hokejový svět se zlomeným srdcem dozvěděl o úmrtí Colbyho Cavea. Colby byl skvělý hráč, který přinášel pozitivní energii do arény každý den. Dnes žádáme členy Calgary Flames, Edmontonu Oilers i všech doma, aby se k nám připojili v uctění památky našeho padlého spoluhráče," zaznělo z úst hlasatele před promítáním památkového videa. V něm měl důležitou roli i David Pastrňák, který Caveovi přihrával na jeho první gól v NHL, svou kariéru totiž začínal v Bostonu.


Novou masku si během koronavirové pauzy nechal udělat brankář Mikko Koskinen, který kromě dat narození svých dětí nechal na masku zvěčnit jméno Colbyho Cavea s jeho číslem 12. V této masce Koskinen odchytal první polovinu zápasu, než byl vystřídán a neobdržel ani jeden gól. Ve skvělých výkonech pokračovali i jeho spoluhráči a v tomto památkovém zápase zvítězili 4:1.Již minulý týden uctili Oilers památku zesnulého spoluhráče na tréninku, který absolvovali všichni v jeho dresu. Tyto dresy budou dány do aukce a výtěžek půjde na dobrou věc.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program