nečekané komplikace

Ohrozí restart ligy horníci? Situace v Karviné začíná nabírat na vážnosti!

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Fanoušci už odpočítávají dny do startu Fortuna ligy. V Boleslavi přetestování hráčů ukázalo, že se koronavirus nijak nerozšířil, zítra snad to samé oznámí i slávisté. Jenže fotbalovou ligu teď paradoxně ohrožuje něco úplně jiného - horníci v Karviné.

Momentálně je jedno z ohnisek koronaviru v České republice u horníků z Dolu Darkov a jejich rodinných příslušníků. Nakaženo je už sto padesát lidí.

 

To by ale mohlo mít dopad i na fotbalovou ligu. Kraj teoreticky může v pondělí vyhlásit stav nebezpečí a oblast Karviné uzavřít do karantény.

 

"Ono je to samozřejmě odvislé od toho, zda byl některý z hráčů v kontaktu s někým, kdo je nakažený. Pokud nikdo v kontaktu nebyl, tak tam nehrozí nebezpečí, že by museli do karantény," říká hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 


 

Pokud by se však přes víkend situace výrazně zhoršila, kraj může v pondělí oblast Karviné uzavřít do karantény. To by znamenalo, že nikdo nebude smět do Karviné a nikdo ven. Ani fotbalisté.

 

Tím pádem by kalendář Fortuna ligy hned od začátku připomínal ementál plný děr. Zápasy Karviné by se až do odvolání nehrály. Přitom Karviná si ve čtvrtečním přípravném střetnutí dobře zastřílela a třetiligový Frýdek-Místek porazila 7:0.
 

 

Roman Jedlička TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program