Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 1. 2019
tenistka Změnila se

Neuvěřitelná proměna Kvitové: Kila šla dolů a teď je z ní tato kráska!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Na sociálních sítích teď letí nová výzva. Lidé srovnávají svou aktuální fotku s tou, kterou si pořídili před deseti lety. U někoho je proměna opravdu ohromná. Aktuálně nejlepší česká tenistka Petra Kvitová by o tom mohla vyprávět. Sice si tuhle "challenge" odpustila, ale my srovnali její staré fotky s těmi aktuálními za ní. A změna? Ohromná!

Česká lvice, jak se Kvitové přezdívá, se od chvíle, kdy se po těžkém zranění začala vracet k profesionálnímu tenisu, pořádně změnila. A to jak fyzicky, tak i psychicky. Podle odborníků je vyrovnanější a i laici poznali, že výrazně zhubla.

 

 

Méně kil je znát i na hře Petry Kvitové. "Myslím, že je to vidět. Je štíhlá zbavila se přebytečných kil a samozřejmě jí to svědčí jak na kurtu, kde má lepší pohyb, tak si myslím, že i v osobním životě. Je radost se na ni dívat," řekl pro televizi Nova trenér Marek Všetíček.

 

18

GALERIE: Petra Kvitová a její proměna za poslední roky

Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová v roce 2009

Hodnocení:

 

Petra se změnila i psychicky. Za tím může stát podle odborníků právě osudové přepadení, po kterém Kvitové možná došlo, že by o kariéru profesionální tenistky mohla snadno přijít. Snad i získala větší jistotu na kurtu. Dříve hlavně při významných zápasech trpěla nervozitou a podávala často nevyrovnané výkony.

 

 

Hvězdy světového tenisu se shodují, že hraje nejlépe za svoji dosavadní kariéru. Už v pondělí, až dojde k aktualizaci světového žebříčku, bude znovu na druhém místě. Tuto pozici okupovala už v roce 2011 a je to její dosavadní maximum.

lju TN.cz